COVID-19 w Australii. Mężczyzna przywiązał prześcieradła, aby uciec z hotelu. Mieszkał na 4. piętrze

Świat
COVID-19 w Australii. Mężczyzna przywiązał prześcieradła, aby uciec z hotelu. Mieszkał na 4. piętrze
Western Australia Police Force
Mężczyzna został poproszony o opuszczenie stanu w ciągu 48 godzin i zabrany do hotelu na tymczasową kwarantannę

39-letni mężczyzna z Perth uciekł z obowiązkowej kwarantanny w hotelu. Australijczyk wyszedł przez okno na czwartym piętrze po linie ze związanych prześcieradeł. Uciekinier szybko został aresztowany przez policję. Wkrótce stanie przed sądem.

Mężczyzna przyleciał do Perth, na Zachodnie Wybrzeże lotem międzystanowym z Brisbane (Wschodnia Australia) w poniedziałek 19 lipca.

 

ZOBACZ: USA. Aligator zaatakował rowerzystę. Takie sytuacje to rzadkość

 

Służby odrzuciły wniosek mężczyzny o wjazd do Perth. Mężczyzna został poproszony o opuszczenie stanu w ciągu 48 godzin i zabrany do hotelu Rivervale na tymczasową kwarantannę.

Zawiązał prześcieradła

Tuż przed godziną 1:00 czasu lokalnego we wtorek 20 lipca okazało się, że mężczyzny nie ma w hotelu. 39-latek "wyszedł przez okno pokoju na czwartym piętrze za pomocą liny utworzonej z prześcieradeł i uciekł z tego obszaru" - napisała policja Australii Zachodniej na Facebooku.

 

 

Mężczyznę udało się aresztować około 8 godzin później. Mundurowi znaleźli go na Beaufort Street przy Second Ave w tętniącej życiem, słynącej z modnych restauracji i klubów nocnych, dzielnicy Mt Lawley na przedmieściach Perth.

Za ucieczkę stanie przed sądem

39-latek został oskarżony o niezastosowanie się do poleceń i podawanie "fałszywych/wprowadzających w błąd informacji". Turysta stanie przed sądem Perth Magistrates w środę 21 lipca.

 

Lina zrobiona z prześcieradełWestern Australia Police Force
Lina zrobiona z prześcieradeł

 

 

W Australii panują bardzo surowe restrykcje dotyczące wjazdu do kraju z powodu COVID-19. W ostatnim czasie Australia odnotowała znacznie mniej przypadków koronawirusa i zgonów. Jest to spowodowane tym, że zamknęła granice krajowe i wewnętrzne oraz nałożyła obowiązkową kwarantannę hotelową dla każdego, kto przybywa z zagranicy lub, podczas epidemii, z innego stanu.

 

ZOBACZ: Australia. Władze zmieniły nazwę ataków rekinów na "negatywne spotkania"

 

Polityka ta przyniosła jednak ze sobą serię ucieczek. Lokalne media informowały w tym miesiącu o kobiecie, która została oskarżona o złamanie przepisów, gdy uciekła z pokoju po balkonach w celu uniknięcia kwarantanny.

aml / polsatnews.pl / straitstimes.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie