USA. Aligator zaatakował rowerzystę. Takie sytuacje to rzadkość

Świat
USA. Aligator zaatakował rowerzystę. Takie sytuacje to rzadkość
Facebook/Martin County Sheriff's Office
Aligatora udało się złapać wkrótce po zdarzeniu

Na Florydzie aligator zaatakował i ciężko ranił mężczyznę, który podczas przejażdżki rowerowej w Parku Halpatiokee wpadł do wody - poinformowała we wtorek miejscowa policja.

Okoliczności zdarzenia nie są jeszcze w pełni znane. Wiadomo jednak, że przejeżdżając przez drewniany mostek w Parku Halpatiokee w mieście Stuart mężczyzna stracił kontrolę nad rowerem i wpadł do niewielkiego akwenu. Na swoje nieszczęście wylądował na aligatorze. Mierząca ponad 2,5 metra samica chwyciła mężczyznę i poważnie go zraniła.

 

 

Mężczyźnie, mimo dotkliwych obrażeń, udało się jednak uwolnić ze szczęk potężnego gada i z pomocą postronnych osób wydostać na brzeg. Rowerzysta został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Traper John Davidson zlokalizował i złapał aligatora wkrótce po zdarzeniu.

Ataki to rzadkość

Specjaliści podkreślają, że choć ataki aligatorów na ludzi należą na Florydzie do rzadkości, to jednak należy zachować ostrożność, gdyż o tej porze roku, ze względu na cykl rozrodczy gady te, a zwłaszcza samice, są wyjątkowo agresywne.

an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie