Znęcał się nad mężczyzną z niepełnosprawnością. Sąd przedłużył areszt dla "Kamerzysty"

Polska
Znęcał się nad mężczyzną z niepełnosprawnością. Sąd przedłużył areszt dla "Kamerzysty"
YouTube
Oprócz przebywającego w areszcie "Kamerzysty", aktem oskarżenia objęte są także dwie inne osoby

Szczeciński sąd przedłużył w środę areszt dla mężczyzny oskarżonego o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością. Według śledczych, wraz z dwiema innymi osobami nakłaniał on mężczyznę do wykonywania upokarzających czynności, nagrywał to i umieścił w serwisie YouTube. Prokuratura podała we wtorek, że skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Jak poinformował w środę rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, sąd przedłużył areszt do 13 września br. Postanowienie jest nieprawomocne.

 

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podała we wtorek, że skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Oprócz przebywającego w areszcie patoyoutubera "Kamerzysty" objęte są nim także dwie inne osoby - mężczyzna i kobieta. Został im przedstawiony zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny, działając wspólnie i w porozumieniu.

Nagranie udostępnione w serwisie YouTube

Przestępstwo polegało na nakłonieniu pokrzywdzonego do wykonania poniżających i upokarzających go czynności, co zarejestrowane zostało w formie materiału filmowego i udostępnione 9 kwietnia 2021 r. na kanale prowadzonym przez jednego z mężczyzn na jednym z portali internetowych.

 

ZOBACZ: Patologia w sieci. Co jest nielegalne, a co "tylko" niemoralne?

 

"Z ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzani znęcali się nad pokrzywdzonym poprzez nakłonienie go do wykonania poniżających i upokarzających go czynności, co następnie zarejestrowali i w formie materiału filmowego udostępnili w dniu 9 kwietnia 2021 r. na kanale prowadzonym przez jednego z nich na jednym z portali internetowych" - wskazała prokuratura.

Nie przyznają się do winy

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia.

 

ZOBACZ: Rosja: youtuber doprowadził do śmierci kobiety. Jest wyrok sądu

 

Podejrzana kobieta była już karana sądownie. Jest pod dozorem policji połączonym z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 50 m. Ma zakaz opuszczania kraju.

 

Oskarżonym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie