Rosja: youtuber doprowadził do śmierci kobiety. Jest wyrok sądu

Świat
Rosja: youtuber doprowadził do śmierci kobiety. Jest wyrok sądu
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Według mediów Rieszetnik jest tzw. trash streamerem – w czasie swoich relacji na żywo pokazywał sceny przemocy fizycznej i psychicznej

Na karę sześciu lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze skazał sąd w Ramienskoje w obwodzie moskiewskim youtubera Stanisława Rieszetniaka, który podczas relacji online pobił kobietę, a następnie wyrzucił ją bez ubrania do nieogrzewanego pomieszczenia. Doprowadziło to do jej śmierci.

Sąd uznał Rieszetniaka, który korzysta z pseudonimu Reeflay, za winnego umyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, prowadzącego do śmierci. Maksymalny wymiar kary z tego artykułu kodeksu karnego to 15 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Policja zatrzymała blogera ws. śmierci jego dziewczyny. Kobieta zmarła podczas transmisji

 

 

Kobieta była znajomą youtubera. W nocy z 1 na 2 grudnia Rieszetniak emitował online nagranie ze spotkania, w czasie którego pokłócił się z kobietą, pobił ją, a następnie zmusił do wyjścia bez ubrania do nieogrzewanego pomieszczenia. Kobieta zmarła wskutek obrażeń.

 

Według mediów Rieszetnik jest tzw. trash streamerem – w czasie swoich relacji na żywo pokazywał sceny przemocy fizycznej i psychicznej. W ten sposób zarabiał na życie – użytkownicy płacili mu za publikowanie swoich komentarzy i realizowanie różnego rodzaju „życzeń”.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie