Youtuber znęcał się nad niepełnosprawnym. Jest decyzja ws. aresztu

Polska
Youtuber znęcał się nad niepełnosprawnym. Jest decyzja ws. aresztu
Youtube/Kamuś
Areszt i zarzuty dla youtubera za znęcanie się nad niepełnosprawnym

Najbliższy miesiąc w areszcie spędzi youtuber, który wraz z dwiema innymi osobami poniżał niepełnosprawnego mężczyznę. Sprawcy zarejestrowali film i umieścili go w internecie. Trzy osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty.

- W tej sprawie trzy osoby zostały zatrzymane do dyspozycji prokuratora - powiedziała w niedzielę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

 

- Prokurator ogłosił im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny, tj. czyn kwalifikowany z art. 207 par. 1 a kodeksu karnego – kontynuowała Macugowska-Kyszka. Jak dodała, "zagrożony jest on karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności".

 

ZOBACZ: Youtuber Kamerzysta poniżył niepełnosprawnego 18-latka. "Nie mam za co przepraszać"

 

Rzeczniczka powiedziała także, "prokurator uznał, iż co do jednej osoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania będzie zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym i w związku z tym wydał postanowienie o zastosowaniu wobec tej podejrzanej dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz pokrzywdzonym".

 

Co do dwóch pozostałych osób prokurator uznał, iż konieczne będzie wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania – poinformowała rzeczniczka. - W niedzielę sąd rozpoznał wnioski prokuratora i co do jednej osoby uznał, iż wystarczające będzie zastosowanie wolnościowego środka o charakterze dozoru policyjnego. Natomiast co do drugiej osoby zastosował tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca – dodała Macugowska-Kyszka. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie