Pociągi na festiwal Pol'and'Rock. Dodatkowe połączenia na stacji Płoty

Polska
Pociągi na festiwal Pol'and'Rock. Dodatkowe połączenia na stacji Płoty
Flickr/Janusz Jakubowski

Dwa razy więcej pociągów wyjedzie na szlak między Szczecinem a Kołobrzegiem, by dowieźć na festiwal Pol’and’Rock. Dodatkowe połączenia będą kursować od 27 lipca do 1 sierpnia. Zatrzymają się m.in. na stacji Płoty, najbliższej nowej lokalizacji imprezy.

Tegoroczna edycja festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock) odbędzie się od 29 do 31 lipca na lotnisku Makowice - Płoty, a nie w Kostrzynie nad Odrą, jak w poprzednich latach.

 

Ponadto wstęp będzie po raz pierwszy biletowany. Organizatorzy poinformowali, że te wpływy przeznaczą na epidemiczne zabezpieczenie imprezy.

Płoty z jednym pociągiem PKP Intercity

Zmiana lokalizacji wpływa też na sposób dojazdu na imprezę. Przez lata do Kostrzyna jeździły specjalne pociągi z różnych miast w kraju, z których korzystało nawet 80 tys. osób rocznie. Jednak lotnisko Makowice od najbliższej stacji Płoty dzieli około 5 kilometrów.

 

ZOBACZ: Korwin-Mikke ukarany naganą za wpis dotyczący pedofilii i wypadków na drogach

 

 

Dodatkowo Płoty są obsługiwane niemal tylko składami regionalnymi. Jest ich około dziesięciu dziennie. Poza tym zatrzymuje się tam para pociągów PKP Intercity "Swarożyc" na trasie Kołobrzeg - Wrocław - Kołobrzeg.

Pociągi na imprezę średnio co godzinę

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zapowiedział jednak, że władze regionu uruchomią specjalne połączenia kolejowe na Pol’and’Rock.

 

ZOBACZ: Polak podejrzany o postrzelenie holenderskiego dziennikarza

 

Jak wyjaśnił, liczba regionalnych pociągów na trasie Szczecin - Kołobrzeg "zostanie podwojona" od 27 lipca do 1 sierpnia włącznie. - Będą kursowały średnio co godzinę - dodał Geblewicz. Dodatkowe składy zatrzymają się również na stacji Płoty.

 

W piątek Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ogłosił, że po raz pierwszy od 2016 r. Pol’and’Rock nie otrzymał statusu imprezy masowej podwyższonego ryzyka.

 

"Nasze ekipy zaczęły budowę festiwalowej infrastruktury (...). Z naszej strony chcemy zrobić wszystko, aby uczestnicy Festiwalu czuli się bardzo bezpiecznie" - napisał na Facebooku.

 

 

wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie