Korwin-Mikke ukarany naganą za wpis dotyczący pedofilii i wypadków na drogach

Polska
Korwin-Mikke ukarany naganą za wpis dotyczący pedofilii i wypadków na drogach
PAP/Paweł Supernak
Janusz Korwin-Mikke oraz Artur Dziambor podczas konferencji prasowej, 7.07.2021

Janusz Korwin-Mikke został ukarany naganą przez sejmową komisję etyki za wpis dotyczący pedofilii i wypadków na drogach - poinformowała w środę wiceszefowa komisji Monika Falej (Lewica).

Chodzi o wpis Korwin-Mikkego w mediach społecznościowych z 6 marca 2021 roku. "Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie. Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów - ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?" - napisał wówczas poseł Konfederacji.

 

ZOBACZ: Korwin-Mikke ukarany za wpisy na Twitterze

 

Komisja Etyki Poselskiej w środę ukarała posła Konfederacji naganą w związku z artykułem Zasad Etyki Poselskiej mówiącym, że poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu; powinien szanować godność innych osób (zasada dbałości o dobre imię Sejmu).

"Karygodny" wpis

W ocenie wiceszefowej komisji, wpis Korwin-Mikkego jest karygodny. - To jest niedopuszczalne, żeby poseł Rzeczypospolitej Polskiej coś takiego mówił, mając też wielu wyznawców i ci wyznawcy mogą sobie wziąć to do serca i stwierdzić, że pedofilia jest w porządku i że to, że ginie 3000 osób też jest w porządku - powiedziała Falej.

 

- To jest absurdalna sytuacja, niegodna posła - dodała.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie