Belgia. 11-latek zdobył uniwersytecki dyplom z fizyki. "Nieśmiertelność to mój cel"

Świat
Belgia. 11-latek zdobył uniwersytecki dyplom z fizyki. "Nieśmiertelność to mój cel"
PAP/EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN
"Cudowne dziecko" wcześniej studiowało na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven w Holandii, gdy miał dziewięć lat.

11-letni chłopiec uzyskał tytuł licencjata z fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii, po pomyślnym ukończeniu trzyletniego kursu w ciągu jednego roku, jednocześnie biorąc dodatkowo udział w kursach magisterskich - donosi "Brussels Times". Młody Belg interesuje się "nieśmiertelnością".

Młody absolwent, Laurent Simons, z flamandzkiej Ostendy, wyprzedził innych studentów, zdobywając najwyższy wynik na kursie.

 

ZOBACZ: Nastolatki chcą być youtuberkami i tiktokerkami. Coraz rzadziej rozważają studia

 

- Simons studiował fizykę od marca 2020 r., a ukończył ją z wynikiem 85 proc., co jest najwyższym wyróżnieniem. W tym roku uczęszczał również na kilka kursów z programu magisterskiego. Po lecie oficjalnie rozpocznie studia magisterskie – powiedział rzecznik Uniwersytetu w Antwerpii.

 

 

Simons powiedział, że wstrzymał naukę w innych dziedzinach, aby wziąć udział w kursach z mechaniki klasycznej i fizyki kwantowej, ponieważ "chciał od razu wiedzieć wszystko na te tematy".

Studiuje od 9 roku życia

- Nieśmiertelność to mój cel. Chcę móc wymienić jak najwięcej części ciała ludzkiego na części mechaniczne. Wytyczyłem sobie drogę w tym kierunku. Fizyka kwantowa – badanie najmniejszych cząstek – to pierwszy element układanki – powiedział 11-latek cytowany przez "Brussels Times".

 

ZOBACZ: Holandia. Strajk studentów przeciw niesprawiedliwym kredytom. Protestują w samej bieliźnie

 

- W takich badaniach ważne są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej stosowanie. Aby osiągnąć tę drugą, chcę pracować z najlepszymi profesorami na świecie, zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą – dodał Simons.

 

 

"Cudowne dziecko" wcześniej studiowało na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven w Holandii, gdy miał dziewięć lat. Simons był najmłodszą osobą, która kiedykolwiek uzyskała dyplom ukończenia studiów wyższych na tej uczelni, jednak odszedł z powodu nieporozumień z władzami uniwersytetu przed ukończeniem studiów.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie