56 razy postrzelił z wiatrówki bezdomnego psa. Policja prosi kierowców o pomoc

Polska
56 razy postrzelił z wiatrówki bezdomnego psa. Policja prosi kierowców o pomoc
Polsat News
Policja zwróciła się z apelem o kontakt do wszystkich osób, które miałyby jakiekolwiek informacje na temat okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci z Czarnkowa (woj. wielkopolskie) poszukują sprawcy, który 56 razy postrzelił psa z wiatrówki. Ranne zwierzę odnaleziono w przydrożnym rowie. W środę policja zaapelowała do ewentualnych świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawcy. Szczególnie chodzi o kierowców poruszających się 25 czerwca drogą wojewódzką nr 178 na odcinku pomiędzy Brzeźnem a Śmieszkowem.

St. asp. Justyna Przybył z KPP w Czarnkowie poinformowała, że we wtorek policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zgłoszenie złożyła kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Obornikach.

 

ZOBACZ: Zrobił z psa "żywą tarczę". Strzelał, aż zwierzę straciło wzrok i nie mogło uciekać

 

Jak wyjaśniła, pracownik obornickiego schroniska 25 czerwca znalazł rannego psa pozostawionego w rowie przy obwodnicy Czarnkowa. - Z relacji zgłaszającej wynika, iż zwierzę miało mieć około 56 ran postrzałowych na całym ciele – powiedziała Przybył.

 

WIDEO: w ciele psa znaleziono 56 pocisków śrutowych

 

 

- W związku ze złożonym zawiadomieniem policjanci w ciągu najbliższych dni będą ustalać świadków, którzy mieliby jakiekolwiek informacje na temat rannego zwierzęcia – wskazała. Dodała, że funkcjonariusze chcą pozyskać dokumentację udzielonej psu pomocy weterynaryjnej oraz spróbują ustalić zarówno sprawcę postrzelenia czworonoga jak i właściciela zwierzęcia.

Apel do kierowców

W sobotę lokalne media informowały, że ranny pies trafił do kliniki weterynaryjnej w podpoznańskich Komornikach, gdzie ujawniono, że tylko w głowie zwierzęcia utknęło 26 śrucin. Pies stracił wzrok i będzie wymagał kolejnych operacji.

 

Policja zwróciła się z apelem o kontakt do wszystkich osób, które miałyby jakiekolwiek informacje na temat okoliczności tego zdarzenia, a w szczególności do tych, którzy 25 czerwca poruszali się drogą wojewódzką nr 178 na odcinku pomiędzy Brzeźnem a Śmieszkowem.

 

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi od trzech miesięcy pozbawienia wolności do pięciu lat więzienia.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie