Niemcy: wariant Delta koronawirusa w tym tygodniu może odpowiadać za połowę zakażeń

Świat
Niemcy: wariant Delta koronawirusa w tym tygodniu może odpowiadać za połowę zakażeń
Pixabay/ Morgengry
Pustki na dworcu centralnym w Berlinie

Odsetek wariantu Delta w liczbie zakażeń koronawirusem w Niemczech nadal gwałtownie rośnie i wariant ten może w tym tygodniu stanowić już co najmniej połowę wszystkich nowych infekcji - szacuje berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Wariant Delta został wykryty w blisko 37 proc. próbek badanych w trzecim tygodniu czerwca i w porównaniu z poprzednim tygodniem jego udział w liczbie zakażeń koronawirusem okazał się ponad dwukrotnie wyższy. Eksperci zakładają, że najpóźniej w tym tygodniu Delta stanie się dominującym szczepem wirusa w Niemczech.

 

ZOBACZ: Portugalia. Ponad 500 ognisk zakażenia koronawirusem. Dominuje wariant Delta

 

Jednak ogólna zachorowalność na Covid-19 w Niemczech nadal spada. W czwartek rano RKI poinformował o 892 nowych infekcjach w ciągu ostatniej doby. Tydzień temu wartość ta wynosiła 1008.W ciągu ostatniej doby zmarły też 63 osoby, u których zdiagnozowano koronawirusa; tydzień temu odnotowano 93 zgony związane z Covid-19.

 

ZOBACZ: Zespół ds. wariantu Delta. Premier: monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie

 

RKI naliczył w RFN 3 729 033 infekcje SARS-CoV-2 od początku pandemii. Rzeczywista liczba prawdopodobnie jest znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie zostało wykrytych.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie