Portugalia. Ponad 500 ognisk zakażenia koronawirusem. Dominuje wariant Delta

Świat
Portugalia. Ponad 500 ognisk zakażenia koronawirusem. Dominuje wariant Delta
Pixabay/ nuno_lopes
Ponad 500 nowych ognisk zakażenia koronawirusem potwierdziły do wtorkowego popołudnia władze Portugalii

Ponad 500 nowych ognisk zakażenia koronawirusem potwierdziły do wtorkowego popołudnia władze Portugalii, precyzując, że blisko 60 proc. infekcji SARS-CoV-2 zostało spowodowanych w kraju przez wariant Delta.

Jak podało ministerstwo zdrowia Portugalii, w całym kraju szybko rośnie liczba zakażeń w szkołach. Resort szacuje, że w blisko 130 placówkach oświatowych doszło do pojawienia się ognisk infekcji koronawirusem.

Najwięcej nowych infekcji od trzeciej fali

Według władz medycznych Portugalii regionem o najtrudniejszej sytuacji epidemicznej jest we wtorek stołeczna aglomeracja oraz region Doliny Tagu.

 

Służby medyczne poinformowały, że ostatniej doby zmarło sześć osób chorych na COVID-19. Zdiagnozowano też 1746 nowych infekcji, czyli najwięcej od lutego, kiedy zakończyła się w Portugalii trzecia fala pandemii.

 

ZOBACZ: Portugalia: Coraz więcej nowych zakażeń COVID-19. To przez wariant Delta

 

Tymczasem cytowani przez telewizję SIC i radio Observador specjaliści wskazują, że wraz z zaplanowanym na początek lipca zakończeniem roku szkolnego i rozpoczęciem podróży wakacyjnych wariant Delta koronawirusa może nasilić się w turystycznych regionach kraju.

 

W ocenie Jose Paivy, szefa oddziału intensywnej terapii w szpitalu S. Jose w Porto, władze Portugalii po raz kolejny “spóźniły się” z reakcją na nadejście nowego wariantu koronawirusa. Ekspert wskazał, że wraz z nasileniem się przypadków infekcji wariantem Delta rząd Antonia Costy powinien rozważyć zaostrzenie kontroli sanitarnych na granicach kraju.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie