Zespół ds. wariantu Delta. Premier: monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie

Polska
Zespół ds. wariantu Delta. Premier: monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie
Twitter/KPRM
Premier o wariancie delta: monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie

We wtorek rano w KPRM odbyło się spotkanie specjalnego zespołu ds. wirusa Delta; monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wtorkowym wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że w Wielkiej Brytanii notuje się największą ilość zakażeń koronawirusem od początku roku. "Niestety, kolejny wariant COVID-19, nazwany Delta, rozprzestrzenia się po świecie. Według specjalistów jest dużo bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe odmiany" - napisał.

 

"Musimy za wszelką cenę ograniczyć jego skutki. W związku z tym działamy już teraz" - podkreślił.

 

Specjalny zespół 

Poinformował też, że we wtorek rano w KPRM odbyło się spotkanie specjalnego zespołu ds. wirusa Delta. "Monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie" - zapewnił Morawiecki.

 

W minioną środę Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ostrzegło przed kolejną falą pandemii COVID-19. W jej ocenie szczególnie zaraźliwy wariant Delta koronawirusa będzie odpowiadał za 70 proc. nowych infekcji w UE na początku sierpnia i 90 proc. do końca tego samego miesiąca.

 

ZOBACZ: Wariant Delta rozprzestrzenia się w nieszczepionej Afryce. W Zambii w kostnicach brak miejsc

 

Tego samego dnia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że dotychczas w Polsce potwierdzono 96 przypadków zakażenia wariantem Delta.

laf/prz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie