Warszawa. Samochodem zniszczył elewację w muzeum archidiecezji. "Zaklinował się w zabytkowej bramie"

Polska
Warszawa. Samochodem zniszczył elewację w muzeum archidiecezji. "Zaklinował się w zabytkowej bramie"
Twitter/Straż Miejska m.st. Warszawy
Samochód "zaklinował się" w bramie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Kierowca samochodu dostawczego uszkodził elewację w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Pojazd "zaklinował się" w bramie wjazdowej. Na miejscu pojawiła się straż miejska i policja.

Mężczyzna kierujący samochodem dostawczym "nieumiejętnie cofał" pojazd - poinformowały służby. Samochód uszkodził elewację muzeum archidiecezji. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Warszawie około godz. 15. Sytuację podczas patrolu zauważyli funkcjonariusze straży miejskiej.

 

ZOBACZ: "Usłyszeliśmy huk". Ciężarówka stoczyła się na dach budynku

 

Chciał odjechać z miejsca

"Pojazd kilka razy cofał i jechał do przodu, niszcząc bramę i elewację budynku. Strażnicy polecili kierowcy, aby spuścił powietrze z kół w celu obniżenia pojazdu o kilka centymetrów" - zaznaczono w komunikacie straży miejskiej. 

 

Kierowcy udało się po kilku minutach wydostać auto z bramy. Mężczyzna stwierdził, że nie doprowadził do żadnych strat - próbował odjechać z miejsca zdarzenia. "Uszkodzenia wyglądały na poważne, więc strażnicy nie pozwolili mu się oddalić" - przekazały służby.

 

ZOBACZ: Wjechał pod wiadukt i utknął. Wtedy wyszło na jaw, że jechał na magnesie

 

Proboszcz archikatedry został poinformowany o sprawie. Na miejsce wezwano policję. Szkody oszacowano na kilka tysięcy złotych.

ms/msl/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie