"Usłyszeliśmy huk". Ciężarówka stoczyła się na dach budynku

Świat
"Usłyszeliśmy huk". Ciężarówka stoczyła się na dach budynku
Twitter/Vigili del Fuoco
Do niebezpiecznego wypadku doszło w godzinach porannych

Sześć rodzin musiało opuścić budynek po tym, jak samochód ciężarowy w wyniku wypadku wylądował na dachu. Poszkodowana osoba została przetransportowana helikopterem do szpitala. Nagranie z akcji opublikowały włoskie służby.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Caccamo na Sycylii około godz. 8:30 w miniony piątek. Przyczyną wypadku było prawdopodobnie niewłaściwe zaparkowanie pojazdu. Ciężarówka stoczyła się na dach pobliskiego budynku.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Ciężarówka jechała wężykiem po A4. Kierowca pił alkohol podczas jazdy

 

Podczas niebezpiecznej sytuacji ucierpiał jeden z przechodniów. Poszkodowana osoba została przetransportowana helikopterem do szpitala w Katanii. Pojazd uszkodził również kilka aut zaparkowanych w pobliżu. 

 

"Poranek, którego nigdy nie zapomnimy"

"Usłyszeliśmy głośny huk" - cytuje słowa mieszkańców włoski serwis today.it. Następnie zostali wezwani przez służby do opuszczenia miejsca zamieszkania. "To poranek, którego nigdy nie zapomnimy" - zaznaczyli poszkodowani.

 

ZOBACZ: Zderzenie busa z pociągiem. Tragiczny wypadek na Podkarpaciu

 

Teren w pobliżu wypadku został zabezpieczony, służby przystąpiły do akcji. Strażacy za pomocą dźwigu przenieśli samochód na jezdnie. Na szczęście mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

 

Sprawą zajmuje się policja. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowe przyczyny zdarzenia.

ms/la Repubblica
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie