Adam Kszczot rezygnuje z Igrzysk Olimpijskich 2020

Polska
Adam Kszczot rezygnuje z Igrzysk Olimpijskich 2020
Polsat News/Zdj. archiwalne
Adam Kszczot rezygnuje z udziału w Igrzyskach Olimpijskich

Igrzyska Olimpijskie to "najważniejszy moment dla każdego sportowca. Przygotowujemy się do tego latami, ciężko pracujemy aby pojechać na Igrzyska, niestety tym razem nie będzie mnie na nich, mimo iż posiadam minimum i prawo startu, zdecydowałem inaczej, zostaje w Polsce" - napisał na Facebooku Adam Kszczot. Wyjaśnił powody swojej decyzji.

"Szanowni Kibice, przedstawiam Wam swój komunikat dotyczący udziału w Igrzyskach Olimpijskich Tokyo 2020" - napisał na Facebooku Adam Kszczot, polski lekkoatleta, specjalizujący się w biegu na 800 metrów, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, halowych mistrzostw Europy, mistrzostw świata oraz halowych mistrzostw świata. 
 
"Najważniejszy moment dla każdego sportowca. Przygotowujemy się do tego latami, ciężko pracujemy aby pojechać na Igrzyska, niestety tym razem nie będzie mnie na nich, mimo iż posiadam minimum i prawo startu, zdecydowałem inaczej, zostaje w Polsce" - dodał.
 
 
Podkreślił, że "nie ma jednego winnego". "Jest natomiast domino zdarzeń, które na mnie wpłynęły" - tłumaczył.
 

"Nie składam broni"

Wyjaśnił, że chodzi m.in. o: "obóz w Kenii, gdzie chciałem przygotowywać się w najlepszych warunkach, mimo fantastycznego treningu, organizm po powrocie do polski odmówił posłuszeństwa, sprawy rodzinne, złe samopoczucie po szczepieniu, które wyłączyło mnie na moment z treningów".
 
 
"Ten rok, to wiele fantastycznego treningu, nowe doświadczenia i kolejna ważna lekcja w życiu. Dziękuję wszystkim tym którzy trzymali kciuki, ja nie składam broni i zaczynam przygotowania do drugiej części sezonu" - napisał lekkoatleta.
 
"Ze swojej strony trzymam mocno kciuki za wszystkich olimpijczyków w Tokyo. Niech siła, pewność siebie, wiara i dobre wibracje będą z Wami" - dodał.
 
W ubiegłym tygodniu podobna decyzję ogłosiła także utytułowana polska biegaczka Sofia Ennaoui. 
 
prz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie