Lubelskie: radny zginął przygnieciony przez maszynę. Był strażakiem ochotnikiem

Polska
Lubelskie: radny zginął przygnieciony przez maszynę. Był strażakiem ochotnikiem
straz.lubartow.pl
Radny zginął, gdy przy użyciu ciągnika próbował uporządkować działkę.

Samorządowiec z Wólki Rokickiej (woj. lubelskie) i miejscowy strażak-ochotnik zginął, gdy podczas próby wyrwania z korzeniami karpy krzewu przewrócił się na niego ciągnik rolniczy. Gdy strażacy podnieśli traktor, lekarz stwierdził zgon. Zmarły był od 15 lat radnym gminy Lubartów.

Do śmiertelnego wypadku podczas prac porządkowych na działce w Wólce Rokickiej w powiecie lubartowskim doszło w sobotę około godz. 10.

Przygniótł go Ursus

Podczas pracy wywrócił się tam ciągnik rolniczy. Według serwisu lublin112 stało się to podczas próby wyrwania z ziemi rozkrzewionej karpy wraz z korzeniami. Maszyna przygniotła 52-letniego mężczyznę, który zmarł szybkiego przybycia pomocy.

 

Na miejsce przyjechała miejscowa straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

 

ZOBACZ: Nie żyje strażak-ochotnik. Przygniótł go ciągnik

 

"Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do przewrócenia się ciągnika rolniczego Ursus C-328 na kierującego nim mężczyznę" - podała Państwowa Straż Pożarna w Lubartowie. Poszkodowany nie wykazywał czynności, życiowych, miał przygniecioną przez kierownicę klatkę piersiową. "Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej poprzez podniesienie ciągnika. Po uwolnieniu poszkodowanego personel medyczny stwierdził jego zgon" - podała straż pożarna.

Był strażakiem i radnym

Ochotnicza Straż Pożarna z Wólki Rokickiej poinformowała, że zmarły to druh z tej jednostki Robert Piętka.

 

ZOBACZ: Sędziszowa: ciągnik przygniótł mężczyznę. 46-latek zginął na miejscu

 

Gmina Lubartów podała, że Robert Piętka był jej radnym od 2006 roku. W kadencji 2010-2014 był przewodniczącym Rady Gminy Lubartów, a w obecnej kadencji 2018-2023 jej wiceprzewodniczącym. "W ostatnich latach zawodowo związany był z Zakładem Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Lubartowie, czyli jednostką organizacyjną Gminy Lubartów" - napisano na stronie.

 

hlk/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie