Ursus C-360 rozpadł się na kawałki. Traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa

Moto
Po zderzeniu ciągnik rozpadł się na dwie części.

Ciągnik rolniczy po zderzeniu ze skodą przełamał się na pół. Według policji kierujący Ursusem C-360 z przyczepą do transportu zwierząt wjechał nie ustępując pierwszeństwa przejazdu na główną drogę w Jaworzu Górnym na Podkarpaciu. Traktorzysta został poważnie ranny.

Około godziny 16 w poniedziałek 68-letni traktorzysta wyjechał z drogi podporządkowanej wprost przed osobową skodę jadącą drogą krajową nr 73 - podał portal debica24.eu. Kierowca auta nie zdążył zahamować i doszło do zderzenia. Wskutek uderzenia ciągnik rozpadł się na dwie części, oderwał się również silnik.

 

ZOBACZ: Pożar po uderzeniu w drzewo. W wypalonym wraku zwęglone ciało [ZDJĘCIA]

 

- Traktorzystę zabrało do szpitala pogotowie ratunkowe - powiedziała portalowi debica24.eu podkom. Dominika Kopeć z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Według portalu mężczyźnie z urazem głowy pierwszej pomocy udzieliła załoga karetki, która akurat przejeżdżała w pobliżu. Z kolei kierowca skody doznał urazu ręki i został opatrzony na miejscu.

 

Kolejki tirów utknęły na blokadzie

 

Droga krajowa nr 73 została całkowicie zablokowana. W utworzonym korku niemal natychmiast zatrzymały się tiry, których kierowcy pokonują m.in. trasę między przejściem granicznym ze Słowacją w Barwinku a autostradą A4 w okolicach Tarnowa.

 

ZOBACZ: Passat rozbił się na drzewie w Kostrzynie. Kierowca nie żyje

 

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej w centrali Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad poinformował, że utrudnienia w tym miejscu trwały około dwóch godzin.

 

W działaniach po wypadku uczestniczyło sześciu strażaków-ochotników z OSP w Pilźnie oraz dwie załogi z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych I i II Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

 

 

 

Do wypadku doszło na obrzeżach niewielkiej wsi Jaworze Górne na Podkarpaciu, w pobliżu przystanku autobusowego.

 

hlk/grz/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie