Wielkopolska. 18-latek ujęty w czasie obławy. Odpowie za dwa gwałty

Polska
Wielkopolska. 18-latek ujęty w czasie obławy. Odpowie za dwa gwałty
18-latkowi grozi do 12 lat więzienia

Do 12-lat więzienia grozi 18-latkowi, który w środę miał dokonać dwóch napaści seksualnych na kobiety w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Mężczyznę ujęto w czasie obławy. Zatrzymany odpowie za gwałt i doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej.

Oficer prasowy policji w Nowym Tomyślu st. sierż. Mariusz Majewski powiedział, że w środę po godz. 12 funkcjonariusze otrzymali informację o mężczyźnie, który miał zaatakować kobietę na tle seksualnym. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, dzięki zapisowi monitoringu spółdzielni mieszkaniowej wytypowali prawdopodobnego sprawcę.

Dwa ataki jednego dnia

Gdy policjanci prowadzili swoje działania, około godz. 14 sprawca zaatakował po raz drugi. - W rejonie Parku Feliksa doszło do kolejnego incydentu związanego z możliwością popełnienia przestępstwa na tle seksualnym. Dyżurny jednostki koordynujący działaniami podległych patroli natychmiast wysłał wszystkie dostępne siły w ten rejon miasta, mając na uwadze powagę sytuacji – powiedział Majewski.

 

ZOBACZ: Jemen: publiczna egzekucja morderców dzieci w Sanie

 

W czasie poszukiwań sprawcy policjanci ściśle współpracowali ze strażnikami miejskimi obsługującymi monitoring. Rozpoczęto akcję sprawdzenia parku i przyległego terenu. - Policjanci samochodami, pieszo oraz na motocyklach przeczesywali teren – mówił Majewski.

 

Około godz. 15 na ul. Wypoczynkowej, nieopodal rampy rozładunkowej jednego z marketów, patrol policyjnych motocyklistów zauważył mężczyznę odpowiadającego opisowi sprawcy. - Funkcjonariusze dynamicznie podjechali do mężczyzny i zatrzymali go - powiedział Majewski.

Wniosek o tymczasowy areszt dla 18-latka

Policjant przekazał, że zatrzymanemu - 18-letniemu mieszkańcowi powiatu nowotomyskiego - w czwartek przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstwa zgwałcenia i doprowadzenia innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej.

 

ZOBACZ: Zostali skazani za gwałt i morderstwo, byli niewinni. 75 mln dolarów odszkodowania

 

Podejrzany nie był do tej pory karany. Jak dodał Majewski, nowotomyska policja nie odnotowała w ostatnich miesiącach zdarzenia podobnego do środowych ataków.

 

Śledczy wystąpią do sądu o tymczasowe aresztowanie 18-latka. Zgodnie z kodeksem karnym za gwałt grozi kara od dwóch do 12 lat więzienia

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie