Zerwane dachy i zalane posesje. Strażacy walczyli ze skutkami burzy

Polska
Zerwane dachy i zalane posesje. Strażacy walczyli ze skutkami burzy
Polsat News
Nad całym województwem opolskim do nocy z soboty na niedzielę przechodziły burze połączone z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu

Opolscy strażacy uczestniczyli w 33 interwencjach związanych z burzą i towarzyszącymi jej intensywnymi opadami deszczu, jakie przeszły nad województwem - informuje KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - Woda płynęła ulicami, zrywało dachówki, które spadało na samochody - relacjonował reporter Polsat News.

Nad całym województwem opolskim do nocy z soboty na niedzielę przechodziły burze połączone z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. W ich wyniku strażacy byli wzywani do licznych przypadków podtopień, usuwania zerwanych konarów drzew i zabezpieczania dachów budynków. W akcji uczestniczyło ponad stu strażaków z zawodowej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

ZOBACZ: Toruń: strażacy sprowadzili mężczyznę, który spał na górze mostu kolejowego

 

 

Najwięcej, 17 interwencji, przeprowadzono w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W miejscowości Polska Cerekiew wiatr uszkodził około 50 metrów dachu w domu mieszkalnym.

 

Wideo: mieszkańcy mówią o "ścianie deszczu"

 

W Łanach doszło do uszkodzenia trzech dachów na budynkach gospodarczych. W jednym przypadku zerwany dach stodoły uszkodził pojazd zaparkowany na sąsiedniej posesji.

 

ZOBACZ: Burze, grad i przejaśnienia. Pogoda na weekend

 

 

W wielu miejscach regionu strażacy pomagali w usuwaniu konarów drzew z dróg i zabezpieczali teren w sąsiedztwie zalanych dróg i zerwanych linii energetycznych. W statystykach strażackich nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Jak poinformował w niedzielę dyżurny KW PSP w Opolu, obecnie prowadzona jest jedna interwencja w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie przy drodze usuwany jest konar drzewa. 

ms / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie