Świętokrzyskie. Paralotniarz utknął na drzewie. Na pomoc ruszyli strażacy

Polska
Świętokrzyskie. Paralotniarz utknął na drzewie. Na pomoc ruszyli strażacy
zdjęcie ilustracyjne/Polsat News
Jak poinformował oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, na pomoc mężczyźnie wyruszyły cztery zastępy straży pożarnej

Ratownicy straży pożarnej pomogli bezpiecznie dostać się na ziemię paralotniarzowi, który w poniedziałek wieczorem utknął na drzewie w miejscowości Masłów Pierwszy koło Kielc.

Ratownicy straży pożarnej pomogli bezpiecznie dostać się na ziemie paralotniarzowi, który w poniedziałek wieczorem zawisł na drzewie w miejscowości Masłów Pierwszy koło Kielc.

 

ZOBACZ: Awaryjne lądowanie awionetki na A1

 

Mężczyzna utknął na wysokości około dziesięciu metrów nad ziemią. Jego paralotnia zaplątała się w gałęziach drzewa w okolicy pasa startowego miejscowego lotniska.

 

Jak poinformował oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, na pomoc mężczyźnie wyruszyły cztery zastępy straży pożarnej.

 

 

- Skierowano tam m.in. grupę ratownictwa wysokościowego. Na miejscu okazało się, że w obszar zalesiony nie mógł podjechać samochód z drabiną mechaniczną. Ratownicy musieli użyć tradycyjnej drabiny, lin i specjalistycznego sprzętu - zaznaczył strażak.

 

Mężczyzna o własnych siłach zszedł na ziemię. Na szczęście w wyniku niefortunnego zdarzenia nie doznał obrażeń. Strażacy pomogli również w ściągnięciu na ziemię unieruchomionej paralotni.

ms / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie