Gorzów Wielkopolski. Planowali wyścig po ulicach miasta. "Chcieli sprawdzić moc silników"

Polska
Gorzów Wielkopolski. Planowali wyścig po ulicach miasta. "Chcieli sprawdzić moc silników"
Policja Gorzów Wielkopolski
Wśród uczestników zlotu byli kierowcy stuningowanych aut i motocykliści.

Policjanci z Gorzowa Wlkp. przerwali nocne spotkanie kilkudziesięciu kierowców, którzy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by popisywać się swoimi umiejętnościami – poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

- Policjanci zatrzymali sześć praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, wystawili kilkadziesiąt mandatów, a za zły stan techniczny zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych – powiedział Jaroszewicz.

 

ZOBACZ: Ponad 700 aut na parkingu. Policja udaremniła nielegalne wyścigi

 

Kilkudziesięciu kierowców żądnych mocnych wrażeń spotkało się w Gorzowie w czwartek (10 czerwca br.) wieczorem. Byli to nie tylko miejscowi fani motoryzacji, ale i osoby z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

 

Wśród uczestników zlotu byli kierowcy stuningowanych aut i motocykliści.

 

WIDEO: Przyjechali na nielegalne wyścigi. Zaskoczyła ich policja

Dobrze przygotowana akcja

- Chcieli w nocy wyjechać na ulice miasta, by sprawdzać umiejętności i moc silników. Wyścigi czy drifty można jednak ćwiczyć wyłącznie na przygotowanych do tego torach. Dlatego policjanci nie dopuścili do nielegalnej rywalizacji, a na wszystkie przejawy łamania przepisów stanowczo reagowali - dodał policjant.

 

ZOBACZ: Nielegalny wyścig przed... kamerą radiowozu. "Panna i jej konkurent mocno się zdziwili"

 

Akcja stróżów prawa została dobrze przygotowana, gdyż dotarli oni wcześniej do informacji o szykującej się w Gorzowie imprezie. Do działań włączyli się policjanci drogówki, pododdziałów prewencji i służby kryminalne.

 

To kolejna w tym roku tego typu interwencja policjantów z pow. gorzowskiego. W kwietniu przerwali oni przygotowania do organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych w Kostrzynie nad Odrą. Na tamten zlot zjechało około 200 kierowców.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie