To miał być nielegalny wyścig. Zginął 19-latek

Polska
To miał być nielegalny wyścig. Zginął 19-latek
Policja
Policjanci podejrzewają, że 19-latek mógł uczestniczyć w nielegalnym wyścigu

19-latek z Łodzi podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Zginął na miejscu. Policja nie wyklucza, że mężczyzna uczestniczył w nielegalnym wyścigu.

Do wypadku, w którym zginął 19-latek, doszło w niedzielę wczesnym rankiem na ul. Strykowskiej w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem Audi A3 jadąc w kierunku Strykowa, po minięciu ulicy Łupkowej zaczął wyprzedzać jadącego w tym samym kierunku fiata pandę.

 

Z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.

 

Sprawą zajmuje się prokuratura

 

Policjanci nie wykluczają, że ofiarą był uczestnik nielegalnego wyścigu. To, czy kierowca ścigał się z innym autem, ustala obecnie prokuratura.

 

19-latek może być kolejną nielegalnego ścigania się po łódzkich drogach. Na początku maja na ul. Ofiar terroryzmu 11 września zginął 28-letni pieszy potrącony przez ścigające się auto.

 

Jak zapewniają policjanci, cały czas podejmowane są różnego rodzaju działania, by powstrzymać amatorów niebezpiecznej jazdy.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek pod Ostrołęką. Zginęły trzy młode osoby

 

Policjanci cały czas monitorują fora i portale społecznościowe, gdzie pojawiają się informacje o planowanych spotkaniach i wyścigach. Pojawiają się również w miejscach, w których z reguły spotykają się uczestnicy nielegalnych wyścigów. Prowadzą tam kontrolę aut po tuningu, zwracając uwagę na poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach.

 

Jak poinformował Kamil Wnukowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi, w piątek policjanci ujawnili 96 wykroczeń, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i 16 praw jazdy.

 

Przy pomocy drona

 

Podkom. Wnukowski dodał, że w ostatnich policyjnych akcjach wykorzystano drona. Zarejestrowany materiał filmowy okazał się bardzo pomocny i zostanie wykorzystany m.in. przy sprawach, które swój finał będą miały w sądzie.

 

- Uliczne wyścigi są nielegalne, branie w nich udziału, świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych może prowadzić do przestępstwa. Ale ci, którzy uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny, nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia. Stawiają wszystko na jedną kartę, wciskając gaz do dechy i nie zważając na konsekwencje, jakie to za sobą niesie. Do czasu - przestrzegł asp. szt. Piotr Jabłoński, który nadzoruje łódzką policyjną grupę SPEED.

 

ZOBACZ: Urządzili wyścigi na podwójnej ciągłej. Nagrywała ich policja [WIDEO]

 

Policja apeluje do tych, którzy chcą spróbować swoich sił w kierowaniu pojazdem sportowym, aby robili to w wyznaczonych miejscach, tj. na torze wyścigowym, ewentualnie na wyłączonych z ruchu odcinkach dróg, po uzyskaniu zgody zarządcy drogi lub terenu.

ms/prz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie