Ponad 700 aut na parkingu. Policja udaremniła nielegalne wyścigi

Polska
Ponad 700 aut na parkingu. Policja udaremniła nielegalne wyścigi
Do podobnej akcji śląskiej drogówki doszło w sierpniu ubiegłego roku.

Ponad 700 samochodów zjechało w sobotni wieczór na parking przy jednym z hipermarketów w Poczesnej k. Częstochowy. Według informacji policji miały tam być organizowane nielegalne wyścigi. Podczas masowych kontroli mundurowi dopatrzyli się ponad 130 wykroczeń.

"W sobotę na jeden z parkingów centrum handlowego w Poczesnej przyjechało ponad 700 samochodów. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że miało to być rozpoczęcie sezonu, połączone z nielegalnymi wyścigami" - poinformowała w poniedziałek częstochowska komenda.

 

Pięciu kierowców straciło prawo jazdy

 

Policjanci z częstochowskiej drogówki z pomocą mundurowych z Bytomia, Będzina, Gliwic, Zawiercia, Kłobucka, Lublińca, Tarnowskich Gór i Sosnowca skontrolowali łącznie 136 samochodów osobowych, które pojawiły się na nocnym zlocie; przebadali 685 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawniając 131 wykroczeń w ruchu drogowym. Połowa z nich dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Pięciu kierowców straciło prawo jazdy.

 

ZOBACZ: Nielegalny wyścig przed... kamerą radiowozu. "Panna i jej konkurent mocno się zdziwili"

 

"Mundurowi wyeliminowali też z ruchu 19 pojazdów z powodu ich złego stanu technicznego. Dzięki podjętym działaniom, na drogach miasta i powiatu częstochowskiego nie doszło do zagrożenia bezpieczeństwa na drodze" - wskazuje policja.

 

WIDEO: Policja udaremniła nielegalny wyścig

  

 

Nie pierwsza taka akcja

 

Do podobnej akcji śląskiej drogówki doszło w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy, po informacji o próbie organizacji nielegalnych wyścigów w kilku miejscowościach województwa, funkcjonariusze skontrolowali kilkaset pojazdów, zatrzymali prawie 70 dowodów rejestracyjnych i nałożyli ponad 160 mandatów.

 

Policjanci po raz kolejny apelują kierowców o rozsądek i przypominają, że nie są sami na drogach. Przestrzegają młode osoby, by nie dawały się namówić do udziału w nielegalnych wyścigach. Przypominają, że w 2012 r. w Jaworznie w miejscu, gdzie odbywały się tego typu wyścigi, śmierć poniosła młoda kobieta, a poważnych obrażeń doznał mężczyzna. Oboje, znajdując się na chodniku, zostali potrąceni przez pędzący samochód.

pgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie