Niesłysząca 92-latka zaginęła w lesie. Chciała nazbierać polnych kwiatów

Polska
Niesłysząca 92-latka zaginęła w lesie. Chciała nazbierać polnych kwiatów
Lubelska policja
Seniorka noc spędziła w lesie.

Ratownicy całą noc szukali 92-latki w lasach na Lubelszczyźnie. Zaginionej nie można było nawoływać, bo jest niesłysząca. Gdy policjanci natknęli się na odludziu na poszukiwaną seniorkę, miała w rękach bukiet polnych kwiatów. Starszej pani nic się nie stało, została odwieziona do domu.

92-letnia mieszkanka gminy Trzeszczany (woj. lubelskie) zaginęła w środę wieczorem. Gdy rodzina zorientowała się, że starszej pani nie ma w domu ani jego pobliżu, zawiadomiła policję.

 

ZOBACZ: Wyszła na spacer z psem i zaginęła. Policja szuka 24-latki

 

Ze względu na zapadający zmrok do poszukiwań zaangażowani zostali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z dronem wyposażonym w kamerę termowizyjną, policjanci z Hrubieszowa, Straż Graniczna z Hrubieszowa, Horodła i Chłopiatyna, Ochotnicza Straż Pożarna z Mołodiatycz, Służba Leśna z Nadleśnictwa Strzelce, a także okoliczni mieszkańcy.

 

Mundurowi oraz okoliczni sąsiedzi szukali kobiety całą noc w trudno dostępnych miejscach w okolicznych lasach. 

Niesłysząca seniorka zaginęła w lesie

Nawoływania i wzywanie syrenami nie było możliwe, bo seniorka jest osobą niesłyszącą - poinformowała aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

 

ZOBACZ: Poszukiwania Dominika H. podejrzanego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło 3-letnie dziecko

 

W czwartek około godziny 10:00 policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach odnaleźli 92-latkę w lesie. Kobieta była zdezorientowana i nie wiedziała, gdzie się znajduje. Zaginiona seniorka odnalazła się 3 km od swojego domu.

 

Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia, która udzieliła jej opieki medycznej. Mieszkanka gminy Trzeszczany cała i zdrowa powróciła do domu.

hlk/ sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie