Poszukiwania Dominika H. podejrzanego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło 3-letnie dziecko

Polska
Poszukiwania Dominika H. podejrzanego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło 3-letnie dziecko
Straż Pożarna Zgorzelec
W niedzielę po południu na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec - Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) doszło do wypadku, w którym śmierć poniosło trzyletnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice.

Prokuratura wydała list gończy za 25-letnim Dominikiem H. podejrzewanym o spowodowanie wypadku, w którym w niedzielę na drodze relacji Zgorzelec-Bogatynia na Dolnym Śląsku zginęło 3-letnie dziecko. Trwają poszukiwania mężczyzny. Śledczy wnioskują też do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

 

Jak powiedział w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, Sądu Rejonowego w Zgorzelcu przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował Dominika H. na trzy miesiące od momentu zatrzymania.

List gończy i Europejski Nakaz Aresztowania

- Wydaliśmy teraz list gończy za podejrzany i złożyliśmy wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania - powiedział prok. Czułowski wskazując, że prokuratura bierze pod uwagę, że H. uciekł za granicę.

 

Prokuratura wydała też policji zgodę na publikację wizerunku Dominika H.

 

Wcześniej prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów domniemanemu sprawcy wypadku. - Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło 3-letnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia - powiedział prok. Czułowski. Dodał, że grozi mu 12 lat więzienia.

Tragiczny wypadek

Jak powiedział w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, śledczy ustalili, że sprawcą wypadku, w którym zginęło 3-letnie dziecko, jest 25-letni Dominik H.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Pijany kierowca wjechał na podwórko, na którym bawiły się dzieci

 

Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku. Nadal trwają jego poszukiwania.

 

Prok. Czułowski powiedział, że prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów H. - Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło 3-letnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia - przekazał prokurator. Dodał, że mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

 

Policja przesłuchała pasażera 

W niedzielę popołudnie na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec - Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) doszło do wypadku, w którym śmierć poniosło 3-letnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice.

 

ZOBACZ: Zderzenie samochodu z łosiem na A1. Nie żyje 34-latek

 

Domniemany sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został pasażer auta, którym miał kierować H. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie