Australia. 18-latek w śpiączce po zderzeniu łodzi z wielorybem

Świat
Australia. 18-latek w śpiączce po zderzeniu łodzi z wielorybem
NSW Police
Uszkodzona łódź po zderzeniu z wielorybem

18-latek razem z ojcem chrzestnym udał się na ryby w Nowej Południowej Walii w Australii. W ich łódź uderzył wieloryb. Nastolatek ze złamanym kręgosłupem szyjnym i licznymi obrażeniami głowy trafił w śpiączce do szpitala.

Gdy 18-letni Nick wędkował w ubiegłą niedzielę nieopodal miasta Narooma w Nowej Południowej Wali w Australii, niespodziewanie spod wody wyskoczył wieloryb, który wpadł na łódź i poważnie ją uszkodził. Chłopak doznał poważnych obrażeń i stracił przytomność.

 

Towarzyszącemu mu podczas połowów ojcu chrzestnemu, mimo wstrząsu mózgu udało się dopłynąć łodzią do brzegu i wezwać pomoc. Ciężko ranny nastolatek trafił do szpitala w Canberrze.

 

ZOBACZ: Uśpiono wieloryba, który utknął w Tamizie

 

- Nick i Matt robili to, co kochają, dopóki ten wypadek na zawsze zmienił bieg ich życia. Nie mieli pojęcia, że wieloryb jest w pobliżu - stwierdziła rodzina 18-latka. Bliscy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. 

 

Rodzina rozpoczęła zbiórkę pieniędzy

"Rodzina Nicka potrzebuje pomocy. Muszą spędzać wiele godzin z dala od domu, by być z Nickiem. Wydatki medyczne będą dla nich dużym  obciążeniem finansowym. Nick pochodzi z niezwykle pracowitej rodziny i oni nigdy nie prosili nikogo o pomoc. Ta zbiórka pieniędzy ma na celu złagodzenie obciążeń finansowego, aby mogli skoncentrować się na synu" - napisano na stronie zbiórki - gofundme.com. 

 

Na ten moment zebrano 16 tys. z planowanych 50 tys. dolarów.

 

ZOBACZ: 17-latka rzuciła się na niedźwiedzicę, by ratować psy. "Nie wiedziałam, że mam to w sobie"

 

- W ostatnich dniach liczba wielorybów migrujących na północ znacząco wzrosła, a władze morskie otrzymały doniesienia, że płyną bliżej wybrzeża niż w poprzednich latach. Biorąc pod uwagę jak wieloryby blisko podpływają do linii brzegowej, istnieje możliwość zobaczenia  spektakularnego widoków, ale zachęcamy każdego, kto ma nadzieję im się przyjrzeć się, by zachować bezpieczną odległość - powiedział nadinspektor Joe McNulty z morskiej policji (Marine Rescue NSW). 

wys/grz/7News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie