17-latka rzuciła się na niedźwiedzicę, by ratować psy. "Nie wiedziałam, że mam to w sobie"

Świat
17-latka rzuciła się na niedźwiedzicę, by ratować psy. "Nie wiedziałam, że mam to w sobie"
Instagram/@bakedlikeapie
Dziewczyna podbiegła do niedźwiedzicy i bez namysłu zepchnęła ją z muru

- Tak bardzo się trzęsłam. Wciąż nie mogę uwierzyć, że popchnęłam niedźwiedzia. Tych kilka chwil pozwoliło mi uratować siebie i psy - przyznała w wywiadzie CNN Hailey Morinicio. Kilka dni temu o 17-latce usłyszał cały świat. Internet obiegło wideo, na którym widać, jak przepędza zwierzę ze swojego ogrodu.

Dziewczynę mieszkającą w kalifornijskim Bradbury zaniepokoiło szczekanie psów w ogródku. Okazało się, że pupile ujadają przez nieproszonych gości... niedźwiedzicę z młodymi, które spacerowały po ogrodzeniu. 

 

Młoda kobieta niemal natychmiast zareagowała. Nie zważając na ryzyko, odepchnęła ogromne zwierzę, zrzucając je z ogrodzenia. - Nie wiedziałam, że mam to w sobie - skomentowała wyczyn. 

 

ZOBACZ: Nastolatka rzuciła się na niedźwiedzia. Chroniła psy

 

- Tak bardzo się trzęsłam. Wciąż nie mogę uwierzyć, że popchnęłam niedźwiedzia. Tych kilka chwil pozwoliło mi uratować siebie i psy - powiedziała CNN.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stephanie Lopez Villalobos (@bakedlikepie)

"Miałam około dwóch sekund"

Nastolatka przyznała, że nie myślała za dużo, dopóki nie zbliżyła się do wielkiego ssaka. - Miałam około dwóch sekund. Pierwszą rzeczą, jaka przyszła mi do głowy, było zepchnięcie go - wyznała 17-latka.

 

- Suczka Valentina była w niebezpieczeństwie. Ona jest bardzo ważna dla rodziny, emocjonalnie wspiera moją mamę. Nie mogłam pozwolić, by niedźwiedź ją skrzywdził. Wiem, że mama nie poradziłaby sobie z bólem po jej stracie. Zrobiłam to dla niej - tłumaczyła.

 

ZOBACZ: USA. Mieszkaniec Alaski przeżył atak niedźwiedzia. "Wszędzie była krew"

 

Morinicio ma skręcony palec i zadrapane kolano. Psom nic się nie stało.

 

- Nie czułam bólu, dopóki nie spadła adrenalina. Niesamowite, że mamy to na wideo. Wspaniała historia do opowiadania - wyznała.

ac/ml/The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie