Długi weekend. Rekordowe wydatki Polaków. "Żniwa dla sektora usługowego"

Biznes
Długi weekend. Rekordowe wydatki Polaków. "Żniwa dla sektora usługowego"
PAP/Grzegorz Momot
Korek za Zakopiance

"Czerwcowy długi weekend to wyczekiwane żniwa dla sektora usługowego. Wydatki kartowe klientów PKO BP w restauracjach były na rekordowym poziomie" - informują analitycy największego polskiego banku. Ruch w hotelach był na poziomie zeszłorocznego wakacyjnego szczytu. Blisko rekordu były wydatki na rozrywkę (m.in. kina, parki rozrywki).

Kilometrowe korki, a także utrudnienia na kolei w niedzielę świadczyły o tym, że Polacy tłumnie ruszyli na weekendowy wypoczynek. Potwierdzają to dane, które zaprezentowali analitycy PKO Banku Polskiego. 

 

Z ich analizy wynika, że wydatki kartowe klientów PKO BP w długi czerwcowy weekend były na rekordowym, najwyższym od stycznia 2020 roku, poziomie. 

 

Okazuje się, że w ostatnich dniach Polacy płacili częściej kartami, niż w trakcie wakacyjnego szczytu z zeszłego roku. 

 

 

Oblężenie przeżywały hotele. Płatności były na poziomie ubiegłorocznych wakacji. 

 

 

Prawie rekordowe były wydatki na rozrywkę (kategoria uwzględnia np. kina i parki rozrywki) - zauważają analitycy. Znacząco wzrosła również liczba transakcji na stajach benzynowych. 

 

 

Przypomnijmy: w niedzielę weszły w życie przepisy rozporządzenia łagodzące szereg obostrzeń. Dotyczą zwiększonej liczby uczestników spotkań i imprez, jak np. wesela, czy większej liczby osób w komunikacji miejskiej. Otwarte zostają sale zabaw dla dzieci, wraca możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw.

jo/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie