Powrót z długiego weekendu. Wielokilometrowe korki

Polska
Powrót z długiego weekendu. Wielokilometrowe korki
Polsat News
Kolejki tworzą się korki przed bramkami wyjazdowymi z płatnego odcinka A1

Powrót z długiego weekendu wiązał się ze staniem w korkach. Sznur aut ustawił się przed bramkami wyjazdowymi z płatnego odcinka autostrady A1 w Nowej Wsi koło Torunia w kierunku Łodzi. To trasa znad morza. 9-kilometrów miał zator na węźle Szczecin-Kijewo. Kierowcy stali w korkach także na Zakopiance na wysokości Nowego Targu, na A4 koło Krakowa, A8 koło Wrocławia i drodze E75 w Łodzi.

Czas oczekiwania na przejazd bramkami wyjazdowymi z płatnego odcinka A1 w Nowej Wsi wynosił powyżej 15 minut – informowało w niedzielę Centrum Kontroli Ruchu na A1.

 

ZOBACZ: Tłumy w pociągach znad morza. PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenie Gdynia-Warszawa

 

Około 9-kilometrowy zator utworzył się na drodze A6 znad morza - podawał szczeciński oddział GDDKiA.

 

Wideo: relacja raportów Polsat News z głównych dróg

  

Korek na A6 w woj. zachodniopomorskim

Zator na drodze A6 w kierunku południowym, na trasie znad miejscowości nadmorskich, miał ok. 13 km – poinformowała w niedzielę po południu GDDKiA. Utrudnienia spowodowane były m.in. przebudową wiaduktu. W długiej kolejce czekali na prom kierowcy wracający ze Świnoujścia.


Korek spowodowany był dużym natężeniem ruchu i przebudową na węźle Szczecin Kijewo. Zator utworzył się przed węzłem Szczecin Kijewo, pomiędzy węzłem Kliniska a węzłem Szczecin Podjuchy. Drogowcy jeszcze przed długim weekendem apelowali, by omijać ten odcinek trasy.

 

Drogowcy zalecali objazdy - dla kierowców jadących od strony Koszalina przez węzeł Nowogard Północ (dw 106), Stargard i Pyrzyce (dw 122) - do węzła Pyrzyce. Kierowcy jadący od Świnoujścia mogą wybrać drogę przez Goleniów Północ (S6), węzeł Goleniów Lotnisko (dw 113), Maszewo (dw 106), Stargard, Pyrzyce (dw 122) i również do węzła Pyrzyce.

Sznur aut na Zakopiance 

Wracający spod Tatr utknęli w kilometrowych korkach na Zakopiance. Ok. południa podróż z Zakopanego do obwodnicy Krakowa zajmowała około trzech godzin. Z utrudnieniami kierowcy musieli się liczyć już na odcinku Nowy Targ Rabka i dalej przy zjeździe z dwupasmówki w Skomielnej Białej.

 

Można było wybrać drogę alternatywną z Zakopanego przez Czarny Dunajec, jednak tam też panował wzmożony ruch samochodowy.

Zatory na A4 na Dolnym Śląsku

Z powodu zwiększenia natężenia ruchu drogowego na autostradzie A4 przed Punktem Poboru Opłat w Karwianach pod Wrocławiem utworzyły się zatory w obie strony. W stronę Zgorzelca korek miał ponad 6 km, a w stronę Katowic ponad 2 km.

 

Jak poinformował w niedzielę dyżurny dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z powodu zwiększenia natężenia ruchu drogowego na autostradzie A4 przed Punktem Poboru Opłat w Karwianach pod Wrocławiem utworzyły się zatory w obie strony. - W stronę Katowic korek miał ponad 2 km, a w stronę Zgorzelca ponad 6 km - informował dyżurny.

aml/ml//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie