Nastolatka rzuciła się na niedźwiedzia. Chroniła psy

Świat
Nastolatka rzuciła się na niedźwiedzia. Chroniła psy
pixabay/Instagram/@bakedlikeapie
Niedźwiedź kontra nastolatka. Obyło się bez poważnych obrażeń

Hailey Morinicio, 17-latkę mieszkająca w kalifornijskim Bradbury zaniepokoiło szczekanie psów w ogródku. Okazało się, że pupile ujadają przez nieproszonych gości... niedźwiedzicę z młodymi, które spacerowały po ogrodzeniu. Młoda kobieta niemal natychmiast odepchnęła ogromne zwierzę, a nagranie z monitoringu obiegło media społecznościowe.

Do nieoczekiwanego spotkania doszło 31 maja. Na nagraniu z przydomowego monitoringu widać jak niedźwiedzica spaceruje po murze z dwoma młodymi. W pewnym momencie w kadrze pojawia się kilka psów. Młode uciekają, z kolei niedźwiedzica próbuje odpędzić psy łapą.

 

ZOBACZ: Zakopane: niedźwiedź na osiedlu. Grzebał w śmietniku

 

Całą sytuację rozwiązała 17-letnia Hailey. Dziewczyna podbiegła do niedźwiedzicy i bez namysłu zepchnęła ją z muru. Następnie zagoniła większość psów do domu, a najmniejszego pupila wzięła na ręce. W tym czasie pokonana niedźwiedzica wspięła się z powrotem na mur i podążyła za swoimi młodymi.

"Walczyła i wygrała!"

Nagranie z monitoringu zamieściła na Instagramie kuzynka Hailey. "Walczyła z mamą niedźwiedź i wygrała! A jak minął twój Memorial Day? (święto obchodzone 31 maja ku czci poległych żołnierzy - red.)" - napisała kobieta.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stephanie Lopez Villalobos (@bakedlikepie)

 

Konfrontacja z niedźwiedziem skończyła się u 17-latki niewielkim zadrapaniem. Zarówno dziewczyna, jak i psy nie odniosły poważniejszych obrażeń.

bas/ABC News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie