Zakopane: niedźwiedź na osiedlu. Grzebał w śmietniku

Polska
Zakopane: niedźwiedź na osiedlu. Grzebał w śmietniku
Pixabay
Niedźwiedź brunatny

W sobotę rano mieszkańcy osiedla Tatary w Zakopanem zawiadomili policję, że na ich osiedlu pojawił się niedźwiedź, który wyjada resztki ze śmietników.

"Tatrzańscy policjanci zostali wezwani na zakopiańskie osiedle Tatary, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia, po ulicy chodzi niedźwiedź. Patrol szybko zlokalizował miejsce interwencji po ilości rozrzuconych śmieci na ulicy. Chwilę później wyszedł niedźwiedź, który nieśpiesznie wkroczył na kolejną posesję" – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Apele o ostrożność

Na miejscu oprócz policji pojawili się strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zwykle w takich przypadkach niedźwiedź jest odstraszany przez strażników za pomocą strzałów gumowymi pociskami.

 

ZOBACZ: USA. Niedźwiedź zaatakował turystę w Yellowstone

 

Przyrodnicy i policja apelują do mieszkańców Zakopanego o ostrożność i o odpowiednie zabezpieczanie kontenerów na śmieci.

 

Niemal każdego roku zdarza się, ze tatrzańskie niedźwiedzie zbliżają się do domów w Zakopanem, gdzie poszukują pokarmu. Zwykle jednak takie zachowanie drapieżników zdarzało się jesienią, kiedy niedźwiedzie muszą zgromadzić odpowiednią ilość tłuszczu przed zimowym snem.

 

jo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie