Anglia. Niedźwiedzie wydostały się z wybiegu w zoo i zaatakowały dzika. Zostały zastrzelone

Świat
Anglia. Niedźwiedzie wydostały się z wybiegu w zoo i zaatakowały dzika. Zostały zastrzelone
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/kasabubu
Dwie niedźwiedzice o imionach Snow White i Sleeping Queen przeszły przez powalone wskutek silnego wiatru drzewo do wybiegu dla dzików

W zoo koło Luton we wschodniej Anglii zastrzelono dwie niedźwiedzice brunatne, po tym jak przez powalone drzewo wydostały się one ze swego wybiegu i zaatakowały mieszkającego po sąsiedzku dzika - podały w sobotę brytyjskie media.

Do zdarzenia doszło w piątek w zoo w Whipsnade w południowej części hrabstwa Bedfordshire, które jest najrozleglejszym w Wielkiej Brytanii ogrodem zoologicznym. Dwie niedźwiedzice o imionach Snow White i Sleeping Queen przeszły przez powalone wskutek silnego wiatru drzewo do wybiegu dla dzików, a następnie zaatakowały i poraniły jedno ze zwierząt. Ponieważ ogrodzenie w wybiegu dla dzików jest niższe, istniało niebezpieczeństwo, że niedźwiedzice wydostaną się na teren dostępny dla zwiedzających, a wtedy zagrażałyby ludziom. Stąd podjęto decyzję o ich zastrzeleniu.

"Musieliśmy natychmiast interweniować"

- Ponieważ niedźwiedzie brunatne są silnymi i niebezpiecznymi drapieżnikami, naszym priorytetem jest bezpieczeństwo. Musimy szybko podejmować decyzje oparte na naszym doświadczeniu i wiedzy, aby chronić naszych ludzi, gości i nasze inne zwierzęta" - powiedział dyrektor zoo Malcolm Fitzpatrick. Wyjaśnił, że środki uspokajające nie byłyby rozwiązaniem, ponieważ zaczęłyby działać najwcześniej w ciągu 20 minut, a przez ten czas zwierzęta mogły się stać nieprzewidywalne i agresywne. - Musieliśmy natychmiast interweniować, aby mieć pewność, że niedźwiedzie nie wydostaną się z zagrody dla dzików, która ma niskie ogrodzenie - dodał.

 

ZOBACZ: Rumunia. Książę Liechtensteinu zastrzelił największego niedźwiedzia w UE

 

Na wybiegu dla niedźwiedzi znajdowała się jeszcze jedna samica, Cindarella, ale ona w nim pozostała, dzięki czemu nie podzieliła losu swych dwóch towarzyszek.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie