Wpadka prezenterki. Pomyliła Shakespeare'a... z Shakespeare'em

Świat
Wpadka prezenterki. Pomyliła Shakespeare'a... z Shakespeare'em
AP
- Jego książki, takie jak Makbet czy Romeo i Julia, to arcydzieła literatury – mówiła zasmucona Novillo.

Argentyńska prezenterka TV, informując o ubiegłotygodniowej śmierci 81-letniego Williama Shakespeare'a, pierwszego Brytyjczyka zaszczepionego preparatem Pfizera, pomyliła go ze zmarłym w 1616 r. słynnym pisarzem o tym samym nazwisku.

Śmierć Williama "Billa" Shakespeare trafiła na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii po tym, jak został on pierwszym Brytyjczykiem i drugą osobą na świecie, która otrzymała szczepionkę Pfizer w grudniu 2020 roku.

 

ZOBACZ: Druga osoba na świecie zaszczepiona przeciw Covid-19 to... William Shakespeare

 

Staruszek z Warwickshire w Anglii zmarł w ubiegłym tygodniu na udar, o czym postanowiła poinformować widzów argentyńskiego Canal 26 prezenterka Noelia Novillo.

"Dla mnie mistrz"

- Jego książki, takie jak Makbet czy Romeo i Julia, to arcydzieła literatury – mówiła zasmucona Novillo, dodając, że był on "jednym z najważniejszych pisarzy anglojęzycznych, dla niej osobiście mistrzem".

 

ZOBACZ: Kompletnie naga prezenterka wiadomości za kierownicą. Została zatrzymana

 

Małżonka zmarłego powiedziała stacji BBC, że uwielbiał on muzykę, a w szczególności jazz. Po zabawnej wpadce prezenterki Canal 26 w mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się żarty na ten temat.

 

Ironizowano m.in., że argentyńska prezenterka zapewne zapytałaby małżonkę Williama "Billa" Shakespeare podczas wywiadu, dlaczego jej małżonek nie napisał niczego nowego od przeszło 400 lat.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie