Buda: Wyraziliśmy otwartość wobec KE na wydłużenie terminu wobec oceny Krajowego Planu Odbudowy

Polska
Buda: Wyraziliśmy otwartość wobec KE na wydłużenie terminu 
 wobec oceny Krajowego Planu Odbudowy
PAP/Darek Delmanowicz
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda

Wyraziliśmy otwartość wobec Komisji Europejskiej na wydłużenie terminu w razie potrzeby - napisał w piątek na Twitterze wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, odnosząc się do informacji o przesunięciu terminu oceny Krajowego Planu Odbudowy.

"Od 30.04 biegnie termin 2 miesięcy, ale dla KE na ocenę KPO w dialogu z krajami członkowskimi. Wyraziliśmy otwartość wobec KE na wydłużenie terminu w razie potrzeby. To kwestia partnerskich relacji i dobrej współpracy. Z ostatnich rozmów wynika, że 2 miesiące powinno jednak wystarczyć" - napisał wiceminister na swoim Twitterze.

 

ZOBACZ: Polski Ład. Waldemar Buda: większość Polaków odczuje pozytywne zmiany

 

3 maja rzecznik rządu Piotr Müller informował, że Krajowy Plan Odbudowy został przesłany do Komisji Europejskiej w formalnej wersji przez specjalny system informatyczny, co zamyka proces składania KPO przez Polskę.

 

ZOBACZ: Krajowy Plan Odbudowy. Nieoficjalnie: Bruksela ma uwagi

 

KPO to dokument, który musi przygotować każde państwo, żeby skorzystać z Europejskiego Funduszu Obudowy, który ma pomóc odbudować gospodarkę unijną po pandemii koronawirusa. Z Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro.

 

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie