Indie. Rząd nakazał usuwać treści związane z indyjskim wariantem koronawirusa

Świat
Indie. Rząd nakazał usuwać treści związane z indyjskim wariantem koronawirusa
PAP/EPA/IDREES MOHAMMED
platformy społecznościowe mają "natychmiast usunąć każdą treść, która odnosi się albo sugeruje indyjski wariant koronawirusa".

Rząd Indii nakazał platformom społecznościowym usuwanie treści, w których pojawia się określenie "indyjski wariant" koronawirusa. Tłumaczy to walką z dezinformacją.

Indyjskie ministerstwo elektroniki i technik informacyjnych powołało się na oświadczenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), że wariant wykryty po raz pierwszy w ubiegłym roku w Indiach nazywa się B.1.617 i określanie go "indyjskim" jest niewłaściwe. Określenia geograficzne są często używane jako uproszczenia właściwych nazw wariantów koronawirusa.

Każą usunąć wszystkie informacje

Instrukcje ministerstwa nie zostały upublicznione, ale dotarły do nich agencje informacyjne, w tym Press Trust of India. Według nich, platformy społecznościowe mają "natychmiast usunąć każdą treść, która odnosi się albo sugeruje indyjski wariant koronawirusa".

 

ZOBACZ: Nowy wariant koronawirusa we Francji. Masowe testy mieszkańców

 

Źródło Reutera pracujące w mediach społecznościowych powiedziało, że usunięcie wszystkich postów z tym związanych będzie "skrajnie trudne". Według BBC Indie są trzecim największym użytkownikiem Twittera na świecie.

Wcześniej kasowali posty o złych działaniach walki z epidemią

W zeszłym miesiącu rząd nakazał usunięcie postów, w których oskarżano go o podejmowanie złych działań w ramach walki z epidemią koronawirusa. Rząd Indii jest krytykowany za to, jak radzi sobie z epidemią koronawirusa. Liczba zgonów związanych z Covid-19 przekroczyła w Indiach 300 tys. i kraj pod tym względem jest tuż za USA i Brazylią.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie