Austria. Lekarze amputowali seniorowi zdrową nogę. "Jesteśmy głęboko zszokowani"

Świat
Austria. Lekarze amputowali seniorowi zdrową nogę. "Jesteśmy głęboko zszokowani"
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/marionbrun
Lekarze twierdzą, że doszło do splotu niefortunnych okoliczności

Do fatalnej pomyłki doszło w austriackiej klinice w Freistad. 82-latek poddał się operacji amputacji nogi, ale lekarze usunęli mu tę zdrową. Pomyłkę zauważono dwa dni później.

82-letni pacjent cierpiący na liczne schorzenia poddał się operacji w Freistadt Clinic w Austrii. We wtorek lekarze mieli dokonać amputacji lewej nogi. Jak poinformował szpital w czasie operacji doszło do szeregu niefortunnych błędów, przez co mężczyźnie usuniętą prawą, zdrową nogę. Sytuacja wyszła na jaw podczas zmiany opatrunku w czwartek. 

 

"Jesteśmy głęboko zszokowani, że we wtorek 18 maja, pomimo standardów zapewnienia jakości, amputowano złą nogę 82-latkowi" - poinformowała klinika w oświadczeniu cytowanym przez "The Independent".

Konieczna kolejna amputacja

Klinika stwierdziła, że tuż przed zabiegiem doszło do splotu niefortunnych okoliczności, a za całą sytuacją stoi błąd ludzki. Pomyłka najprawdopodobniej została popełniona tuż przed zabiegiem, gdy oznaczano nogę do amputacji.

 

ZOBACZ: Błędnie opisano zwłoki ofiar wybuchu w Mąkolnie. Koszmarna pomyłka podczas pochówku

 

Pacjentowi zaproponowano pomoc psychologiczną. Mężczyzna będzie musiał przejść ponowną amputację, aby usunąć lewą nogę od połowy uda. Jak poinformował szpital operacja jest wkrótce planowana. 

dsk/ml/ / The Independent
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie