Warszawa. Plac Zbawiciela z ograniczeniami dla samochodów. Rzeczniczka miasta podała datę

Polska
Warszawa. Plac Zbawiciela z ograniczeniami dla samochodów. Rzeczniczka miasta podała datę
Adam Burakowski/REPORTER
Projekty na konkurs "Pomaluj pl. Zbawiciela!" mieszkańcy mogą zgłaszać do piątku

Za nieco ponad dwa tygodnie ogródki kawiarniane mają zająć pas jezdni na placu Zbawiciela w Warszawie. Termin, który zakładamy, to długi weekend czerwcowy - mówi PAP rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk. Obecnie trwa konkurs projektów na pomalowanie betonowych wygrodzeń, które staną na ulicy.

Rzeczniczka stołecznego ratusza pod koniec kwietnia potwierdziła, że miasto wzorem ubiegłego roku poszerzy strefę ogródków na placu Zbawiciela. Rok temu w ramach pilotażu od sierpnia ogródki gastronomiczne zajmowały prawy pas jezdni ronda na placu.

 

ZOBACZ: Warszawa. Restauracje zapłacą 1 grosz za ogródki? Jest zgoda radnych PiS i PO

 

Pytana teraz, czy znany już jest termin, gdy ogródki znów zajmą jezdnię, rzeczniczka zastrzegła, że nie jest on ostateczny. Ratusz ogłosił konkurs projektów na pomalowanie betonowych wygrodzeń, które oddzielą je od ulicy. Teraz czeka na rozstrzygnięcie konkursu i realizację zwycięskich pomysłów.

Plac Zbawiciela z większymi ogródkami w Boże Ciało

Obok tego trwają inne działania związane ze zmianą organizacji ruchu na placu. - Taki termin, który zakładamy, to jest weekend na początku czerwca z Bożym Ciałem - wyjaśniła Beuth-Lutyk. Przypada on 3-6 czerwca.

 

ZOBACZ: Luzowanie obostrzeń. Otwarte ogródki restauracyjne, na zewnątrz bez masek

 

Projekty na konkurs "Pomaluj pl. Zbawiciela!" mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać do piątku. "W konkursie wyłonione zostaną trzy prace, które zostaną zrealizowane na betonowych zaporach na placu, widocznych od strony jezdni" - informują władze stolicy. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie