Deszcze, burze i chłodniej. Pogoda na czwartek

Polska
Deszcze, burze i chłodniej. Pogoda na czwartek
zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
Ciśnienie przez cały dzień będzie szybko obniżać się. Barometry pokażą w samo południe od 1000 hPa na Dolnym Śląsku do 1005 hPa na Suwalszczyźnie

Kolejne zmiany w pogodzie. Spodziewamy się intensywnych opadów deszczu, a miejscami także burz gradowych. Wszędzie ochłodzi się, ciśnienie będzie szybko obniżać się, a biomet pogarszać.

W czwartek deszczowo, a miejscami także burzowo, będzie w województwach zachodnich, południowych i północno-wschodnich. Na pozostałym obszarze utrzyma się jeszcze słoneczna aura, jednak zachmurzenie wzrośnie.
 
 
TwojaPogoda.pl

Ostrzeżenie przed ulewami i burzami

Na Ziemi Lubuskiej i Śląsku w trakcie ciągłych opadów spadnie do 20 do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi. Z kolei podczas burz w ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań.
 
 
Grad może mieć średnicę do 2 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 90 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.

Spadek temperatury i ciśnienia

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 14 stopni na Suwalszczyźnie do 21 stopni na zachodnim Pomorzu. Wiatr nadal będzie porywisty, do 45 km/h, i nieznacznie obniży temperaturę odczuwalną.
 
 
Ciśnienie przez cały dzień będzie szybko obniżać się. Barometry pokażą w samo południe od 1000 hPa na Dolnym Śląsku do 1005 hPa na Suwalszczyźnie. Biomet nadal będzie nam sprzyjać, tylko podczas opadów i burz możemy odczuwać senność, rozkojarzenie i ból głowy.
ms/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie