Śmiszek: postawiliśmy warunki, przycisnęliśmy Kaczyńskiego

Polska
Śmiszek: postawiliśmy warunki, przycisnęliśmy Kaczyńskiego
Polsat News
Krzysztof Śmiszek (Lewica)

- My, jako Lewica, postawiliśmy warunki, przycisnęliśmy Kaczyńskiego i powiedzieliśmy: chcemy 75 tys. mieszkań dla młodych ludzi - stwierdził w "Debacie Dnia" poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. - Lewica wywalczyła tylko marzenia - ripostował poseł PSL Dariusz Klimczak.

Jednym z tematów poniedziałkowej "Debaty Dnia" było porozumienie Lewicy i rządu dot. sejmowego głosowania ws. ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. 

 

ZOBACZ: "Budka powinien przeprosić Polaków za głosowanie ws. Funduszu Odbudowy"

 

Zdaniem Krzysztofa Śmiszka, "jeśli ktoś inny nie miał takiego pomysłu jak Lewica, to już problem innych partii". 

Klimczak: Lewica wywalczyła marzenia, nic więcej

- Lewicy chyba wywalczyła marzenia, nic więcej, jeżeli uwierzyła PiS-owi w jakiś program budowy tanich mieszkań, który okazał się największym niewypałem tego rządu - ocenił Dariusz Klimczak (PSL), dodając, że jego zdaniem propozycja porozumienia wyszła nie od Lewicy, a od premiera Morawieckiego. 

 

- Dzisiaj jest taki moment, że każdy na każdego zrzuca odpowiedzialność, a ja tego nie będę robił, bo to nie ma sensu, bo traktuje pana posła Śmiszka, jak mojego partnera i przyszłego koalicjanta - stwierdził poseł KO Paweł Zalewski. 

 

- Gdyby Platforma nie stosowała emocjonalnego szantażu, tylko przygotowała się do tej rozgrywki merytorycznie, to dziś bylibyśmy w innym miejscu - ocenił Paulina Henning-Kloska, posłanka Polski 2050 Szymona Hołowni.

 

Wideo: fragment poniedziałkowej "Debaty Dnia"

  

Zdaniem posła PiS Roberta Gontarza, Platforma Obywatelska "jest partią anty-polską, bo o ile Solidarna Polska inaczej rozumie kwestie suwerenności, o tyle PO nawet nie kryje się, że tu chodzi o wojnę z PiS-em".

 

- Pan Borys Budka niczym rasowy hazardzista - coraz więcej, coraz więcej stawia w tych swoich przegranych partiach, aż w końcu postawił Polskę - podsumował. 

jo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie