Założyciel Tesli, Elon Musk wyznał w Saturday Night Live, że ma zespół Aspergera

Świat
Założyciel Tesli, Elon Musk wyznał w Saturday Night Live, że ma zespół Aspergera
Elon Musk, monolog/ SNL/ Twitter
Jestem pierwszą osobą z zespołem Aspergera, która prowadzi SNL.

Miliarder, założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk ujawnił, że ma zespół Aspergera - zaburzenie rozwojowe, należące do spektrum autyzmu. Informacją tą podzielił się podczas prowadzenia popularnego programu rozrywkowego Saturday Night Live.

- Mój sposób mówienia i intonacji niemal zawsze jest niezmienny. Podobno to dodatkowy atut w komedii - mówił Elon Musk podczas programu.

 

- Piszę historię. Jestem pierwszą osobą z zespołem Aspergera, która prowadzi SNL. Przynajmniej pierwszą, która to przyznała - dodał. Jego wyznanie zostało nagrodzone brawami przez publiczność.

 

 

Elon Musk trudno akceptuje zmiany?

Zespół Aspergera jest zaburzeniem rozwojowym mieszczącym się w spektrum autyzmu. Osoby z Aspergerem mają trudności w nawiązywaniu relacji społecznych (ograniczona mimika twarzy, kłopoty z kontaktem wzrokowym), trudno akceptują zmiany, cechują je również rutynowe, powtarzalne zachowania. W porównaniu do cięższych odmian autyzmu, osoby te nie mają problemów z rozwojem mowy i procesów poznawczych.

 

ZOBACZ: Elon Musk: Zdobędziemy Marsa już za 5 lat, ale zginie trochę ludzi


Musk nie jest pierwszą osobą z Aspergerem, która poprowadziła popularny show - zauważyli internauci. W 2003 roku gospodarzem Saturday Night Live był Aktor Dan Aykroyd, który od dzieciństwa zmaga się zarówno z zespołem Aspergera, jak i zespołem Tourreta, który związany jest z występowaniem tików głosowych i ruchowych.

Kontrowersyjne wpisy Muska

W dalszej części programu Musk żartował z zamieszczanych przez siebie kontrowersyjnych tweetów. Tłumaczył, że pisze je, bo "tak działa jego mózg".

 

ZOBACZ: Elon Musk ujawnia, że potężną SuperHeavy będą łapały w locie 143-metrowe wieże

 

- Każdemu, kto poczuł się urażony, chcę tylko powiedzieć, że na nowo wymyśliłem samochody elektryczne i wysyłam ludzi na Marsa. Czy myślicie, że będę zachowywał się normalnie? - pytał.

Miliarder odniósł się też m.in. do nietypowego imienia swojego syna: X AE A-XII. - Wymawia się to "kot przebiegł po klawiaturze" - żartował.

jk/aml/hlk/polsatnews.pl/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie