Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Świat
Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie
Flickr/Steve Jurvetson/ CC BY 2.0
Osobiste bogactwo Muska wzrosło dzięki zeszłorocznemu, ponad 8-krotnemu wzrostowi akcji Tesli

Szef koncernu samochodowego Tesla, miliarder Elon Musk wyprzedził założyciela Amazon.com Jeffa Bezosa i jest najbogatszym człowiekiem na świecie dzięki wzrostowi wartości jego akcji na giełdzie - podała w czwartek agencja Bloomberga.

Osobiste bogactwo Muska wzrosło dzięki zeszłorocznemu, ponad 8-krotnemu wzrostowi akcji Tesli, która stała się najcenniejszym producentem samochodów na świecie.

 

Dzięki wzrostowi akcji Tesli na giełdzie na Wall Street, których jest właścicielem w 18 proc., ten 49-letni przedsiębiorca wyprzedził Bezosa pod względem wartości majątku.

 

Majątek wart 188,5 miliarda dolarów

 

Podczas gdy akcje Tesli, które ponad 8-krotnie zwiększyły swą wartość w 2020 roku i nadal rosną, w czwartek majątek Muska, urodzonego w RPA inżyniera z wykształcenia, osiągnął wartość 188,5 miliarda dolarów na otwarciu nowojorskiej giełdy, przewyższając o 1,5 mld dolarów majątek Bezosa.

 

ZOBACZ: Kto pierwszy zdobędzie Księżyc, Elon Musk czy Jeff Bezos? Bitwa rozpocznie się za 2 lata

 

Oprócz rozwoju Tesli Muskowi rozgłos w tym roku przyniosło także przeprowadzenie przez jego inną firmę SpaceX udanej załogowej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Był to pierwszy lot załogowy z USA od prawie 10 lat. Równocześnie po raz pierwszy w kosmos wyniósł astronautów statek wyprodukowany przez prywatną firmę.

 

Według magazynu "Forbes" w rankingu miliarderów Musk nadal zajmuje drugie miejsce za Bezosem, a różnica między ich majątkami wynosi 7,8 mld dolarów. Wynika to z różnych przyjętych metod obliczania wartości majątku.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie