Elon Musk "tworzy nowe miasto". Zdradził nazwę

Technologie
Elon Musk "tworzy nowe miasto". Zdradził nazwę
Google Street View
Zmiana dotychczasowej nazwy miejscowości - jak donosi Bloomberg - jest prowadzona zgodnie z prawem Teksasu przez komisarzy Hrabstwa Cameron.

Dyrektor generalny koncernu samochodowego Tesla i przedsiębiorstwa kosmicznego SpaceX chce zmiany nazwy miejscowości Boca Chica w Teksasie. To tam produkowane są statki, które za jakiś czas - zgodnie z założeniami miliardera - umożliwią cywilne podróże na Marsa czy Księżyc. Elon Musk zdradził nazwę "tworzącego się" miasta.

Każdy wpis Muska w mediach społecznościowych wywołuje gorącą reakcję. Tym razem miliarder napisał o "tworzeniu miasta Starbase" w Teksasie. W kolejnym tweecie dodał: "Stamtąd na Marsa i w stronę gwiazd".

 

ZOBACZ: Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie

 

Okazuje się jednak, że to nie tylko zapowiedzi właściciela SpaceX. Sędzia Hrabstwa Cameron w Teksasie potwierdził, że przedstawiciele firmy sprawdzają wymagania dotyczące zmiany nazwy miejscowości Boca Chica, o której pisze Musk. 

 

Bloomberg przypomina, że poza rakietami kosmicznymi, nad którym pracuje zespół z Boca Chica, Musk buduje także fabrykę w Austin, gdzie powstaje prototyp pickupa Tesli. I to nie jedyne inwestycje w Teksasie. SpaceX testuje również rakiety w znajdującym się w tym stanie McGregor. Prototypy statku kosmicznego, które opracowuje w Boca Chica, mają pewnego dnia przelecieć ludzi na Księżyc i Marsa.

 

 

Zmiana dotychczasowej nazwy miejscowości - jak donosi Bloomberg - jest prowadzona zgodnie z prawem Teksasu przez komisarzy Hrabstwa Cameron. Proces ten obejmowałby również usługi komunalne w mieście, które nie ma publicznego systemu wodociągowego. Woda jest transportowana ciężarówkami z pobliskiego Brownsville i przechowywana w zbiornikach w każdym domu.

msl/ bloomberg.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie