Polska dostarczy ponad 1,5 tony sprzętu medycznego. Trafi do Indyjskiego Czerwonego Krzyża

Świat
Polska dostarczy ponad 1,5 tony sprzętu medycznego. Trafi do Indyjskiego Czerwonego Krzyża
Twitter/Ministerstwo Spraw Zagranicznych
LOT dostarczy to Indii ponad 1,5 tony sprzętu medycznego.

Polska dostarczy do Indii ponad 1,5 tony sprzętu medycznego, w tym koncentratory tlenu - poinformowało w piątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Transport realizowany przez PLL LOT - według informacji MSZ, wylądował w piątek w Nowym Delhi.

O przekazaniu transportu z pomocą medyczną do Indii poinformował czwartek wiceszef resortu dyplomacji odpowiadający m.in. za pomoc rozwojową Paweł Jabłoński. W komunikacie z piątku MSZ podkreślił, że Polska odpowiedziała na apel strony indyjskiej do społeczności międzynarodowej o pilną pomoc w obliczu dramatycznej sytuacji epidemicznej w związku z COVID-19.

Polska reaguje na światowe kryzysy

MSZ dodało, że Polska zdecydowała o przekazaniu z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych stu sztuk koncentratorów tlenu oraz najbardziej potrzebnego sprzętu medycznego.

 

ZOBACZ: Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do 11 gmin we Włoszech

 

- Polska jest odpowiedzialnym i solidarnym członkiem społeczności międzynarodowej; reagujemy na najpilniejsze problemy i kryzysy na świecie. Pomoc dla państw szczególnie dotkniętych pandemią COVID-19 to nie tylko bezpośrednie wsparcie dla mieszkańców tych państw, dzięki tej pomocy dbamy także o bezpieczeństwo zdrowotne na świecie - podkreślał wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, cytowany w komunikacie resortu.

 

LOT dostarczy 1,5 tony sprzętu medycznego

MSZ poinformował, że Indie zwróciły się m.in. o generatory i koncentratory tlenu, respiratory, butle tlenowe, a także leki wspomagające terapię pacjentów chorych na COVID-19.

 

Resort poinformował, ze dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT Polska dostarczy to Indii ponad 1,5 tony sprzętu medycznego.

 

 

ZOBACZ: Największy samolot świata leci do Polski. Przywiezie sprzęt medyczny

 

- Pomoc humanitarna zostanie przetransportowana przez Polskie Linie Lotnicze LOT 6 maja br. i trafi bezpośrednio do Indyjskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Delhi. W organizacji transportu, obok PLL LOT i RARS uczestniczy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Ambasada RP w Nowym Delhi - czytamy w komunikacie MSZ.

Według informacji MSZ, transport z pomocą humanitarną w piątek rano czasu polskiego wylądował już w Nowym Delhi.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie