Krowy potrącone przez pociąg. Jedna utknęła pod wagonem

Polska
Krowy potrącone przez pociąg. Jedna utknęła pod wagonem
W wyniku wypadku krowa została uwieziona pod wagonem (fot. Oleśnica 998 Lokalny Portal Ratowniczy)

Krowy zostały potrącone przez pociąg, potrzebowały pomocy. Jedna z nich została uwięziona pod składem pasażerskim. Druga leżała obok. Na ratunek zwierzętom ruszyli strażacy.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 23:30 w Bierutowie (woj. dolnośląskie). Zawiadomienie w sprawie wypadku dotarło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy. 

 

ZOBACZ: Niemcy. Dzik utknął w basenie. Z pomocą ruszyli strażacy

 

Sprawa dotyczyła wypadku z udziałem pociągu relacji Wrocław Główny - Kluczbork. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy z JRG Oleśnica, JRG Syców oraz OSP KSRG Bierutów. Przybyli także Komendant Powiatowy PSP w Oleśnicy (bryg. Andrzej Fischer) i lekarz weterynarii.

Uwięziona pod składem pasażerskim 

Nikt z pasażerów nie odniósł obrażeń. Pomocy potrzebowały natomiast dwie krowy. W wyniku zdarzenia jedna z nich została uwięziona pod składem pasażerskim. Druga natomiast leżała obok składu. Z początkowych ustaleń wynikało, że u zwierząt mogło dojść do złamania kończyn. 

 

ZOBACZ: Strażacy uratowali psa z lodowatej wody. Zwierze było wycieńczone

 

KP PSP Oleśnica

 

Przystąpiono do interwencji. "W tym celu użyto sprzętu pożarniczego, a także sprzętu właściciela bydła. We współpracy z maszynistą pociągu, który przemieścił skład o kilka metrów, zrealizowano dostęp do zwierzęcia i ewakuowano je przy pomocy pasów transportowych poza torowisko (w takcie przemieszczania - zwierzęta były pod kontrolą lekarza weterynarii i strażaków)" - przekazała w czwartek w komunikacie KP PSP Oleśnica. 

 

KP PSP Oleśnica

Interwencja trwała prawie 3,5 godziny 

Zwierzęta zostały przekazane pod opiekę właściciela, "który przetransportował je do gospodarstwa w celu dalszego postępowania, w uzgodnieniu z lekarzem weterynarii".

 

KP PSP Oleśnica

 

Po zakończonej akcji, trwającej prawie 3,5 godziny, ruch kolejowy został przywrócony. Z kolei pociąg został poddany ocenie w kwestii sprawności technicznej. Uzyskano pozytywny wynik. 

 

ZOBACZ: Warszawa. Policja eskortowała rodzinę nurogęsi, wstrzymano ruch

 

Sprawą zajmuje się policja. Służby sprawdzą szczegółowe okoliczności wypadku w Bierutowie.

ms / Polsatnews.pl / Oleśnica 998
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie