Co z wakacjami we Włoszech? Premier wystosował apel do cudzoziemców

Świat
Co z wakacjami we Włoszech? Premier wystosował apel do cudzoziemców
demsi3art / Pixabay.com
Premier Włoch wierzy w przepustkę covidową

Włochy otwierają się na turystów. - Rezerwujcie wakacje w Italii, nie możemy się was doczekać - powiedział we wtorek premier Mario Draghi, zwracając się zarówno do rodaków, jak i cudzoziemców. Apel wystosował podczas narady ministrów turystyki krajów G20.

Szef rządu zapowiedział, że od połowy maja obowiązywać będzie we Włoszech specjalna przepustka umożliwiająca podróże i wyjazdy na wakacje. Na konferencji prasowej na zakończenie obrad ministrów z państw G20 premier Draghi oświadczył: "Świat chce podróżować do Italii, a Italia jest gotowa powitać świat. Nie mam wątpliwości co do tego, że turystyka w naszym kraju rozkwitnie silniejsza niż wcześniej".

Włochy wprowadzą przepustkę covidową

- Dzięki włoskiej przepustce turyści będą mogli podróżować z jednego kraju do drugiego bez kwarantanny pod warunkiem, że udowodnią, że są wyleczeni z Covid-19, zaszczepieni lub mają negatywny wynik testu - stwierdził premier. Wyraził przekonanie, że po to, aby turyści wrócili do Włoch, niezbędne będą "jasne i proste reguły".

 

ZOBACZ: Minister zdrowia: w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania

 

- Nasze góry, nasze plaże, miasta i miejscowości otwierają się, a proces ten zostanie przyspieszony w najbliższych tygodniach i miesiącach - dodał Draghi.

We włoszech 413 tys. aktywnych zakażeń

We Włoszech kolejny dzień z rzędu poprawia się sytuacja epidemiczna i spada liczba hospitalizowanych chorych na Covid-19 - wynika z wtorkowego raportu Ministerstwa Zdrowia. W drugiej połowie maja rozpoczną się szczepienia w dużych zakładach pracy. W kraju wykryto dotąd ponad 4 miliony przypadków wirusa; 3,5 mln osób uznano za wyleczone. Szacuje się, że obecnie zakażonych jest 413 tysięcy.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie