Hiszpania nie wpuści turystów na wakacje? Premier: musimy zaszczepić 70 proc. populacji

Świat
Hiszpania nie wpuści turystów na wakacje? Premier: musimy zaszczepić 70 proc. populacji
wikimedia commons/Pietro NAJ-OLEARI

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez poinformował, że ruch turystyczny będzie możliwy dopiero na koniec lata. W kraju odnotowano rekordowy dzienny przyrost zakażeń od początku epidemii (ponad 41 tys. nowych zachorowań). Rząd chce, aby przed przyjęciem turystów zaszczepiono 70 procent populacji.

- Tylko masowe szczepienia otworzą drogę do normalności, jakiej pragniemy - powiedział szef hiszpańskiego rządu podczas spotkania Międzynarodowej Organizacji Turystycznej w Madrycie. Sanchez zapowiedział, że ruch turystyczny będzie stopniowo otwierany, dopiero gdy zaszczepionych zostanie 70 proc. populacji. Według rządowych prognoz stanie się to nie wcześniej niż pod koniec lata. 

 

ZOBACZ: Hiszpania. Polak na czele nielegalnej fabryki papierosów. Pracownicy mieszkali w pokojach bez okien

 

Premier dodał, że system szczepień w Hiszpanii jest bardzo dobrze rozwinięty. Kraj jest jednym z najszybciej szczepiących w Europie. Ponadto jego zdaniem Hiszpania będzie "latarnią morską dla ponownego otwarcia zagranicznej turystyki". 

 

Kryzys branży turystycznej 

 

Decyzja Sancheza z pewnością nie spodoba się przedstawicielom branży turystycznej. Jak informuje portal euroweekelynews.com, właściciele hoteli i restauracji są pogrążeni w kryzysie i liczyli na odrobienie strat w sezonie letnim. 

dsk/prz/ euroweeklynews.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie