Straż Graniczna ma do "wyłapania" 50 osób. Ich dane przekaże inspekcji sanitarnej

Polska
Straż Graniczna ma do "wyłapania" 50 osób. Ich dane przekaże inspekcji sanitarnej
Free-Photos / Pixabay.com
Straż Graniczna ustala tożsamość 55 podróżnych z Indii i Brazylii

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalają podróżnych wracających z Indii i Brazylii, a ich dane przekazują inspekcji sanitarnej - powiedziała ppor. Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej. Dodała, że od 26 do 29 kwietnia było łącznie 55 takich podróżnych.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz pytany w piątek na konferencji prasowej o zagrożenie rozprzestrzenieniem się w Polsce indyjskiego wariantu koronawirusa powiedział, że osoby wracające z Indii są "wyłapywane" i – jeżeli jest taka potrzeba – kierowane na test.

Podróżni są "wyłapywani"

- Pasażerowie, którzy wracają, którzy wskazani zostają przez Straż Graniczną Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej, są "wyłapywani", są obdzwaniani i muszą mieć negatywny wynik testu, by wyjść z kwarantanny - zaznaczył.

 

ZOBACZ: Indie: przywiązał ciało ojca na dachu i pojechał do krematorium. Nie było wolnych karetek

 

Przypomniał, że wszystkie osoby przybywające do kraju spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna, z której nie zwalnia wynik zagranicznego testu.

Dane podróżnych z Indii i Brazylii trafią do inspekcji sanitarnej

Informację rzecznika MZ potwierdziła PAP Straż Graniczna. Jak poinformowano, funkcjonariusze SG ustalają podróżnych wracających z Indii i Brazylii.

 

ZOBACZ: Brazylia: niemal 2,5 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa w ciągu ostatniej doby

 

- Dane tych osób przekazywane są do inspekcji sanitarnej. Od 26 do 29 kwietnia takich podróżnych było łącznie 55 - powiedziała ppor. Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie