Francja: 1500 euro grzywny za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny po przylocie

Świat
Francja: 1500 euro grzywny za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny po przylocie
Pexels
Francja wprowadzi obowiązkową 10-dniową kwarantannę dla podróżnych z Brazylii, Argentyny, Chile i RPA

Podróżni z Brazylii, Chile, Argentyny, RPA i Gujany będą zobowiązani do samoizolacji przez 10 dni po przybyciu na terytorium Francji. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi 1500 euro grzywny - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Gabriel Attal.

3 tys. euro grzywny grozi natomiast w przypadku ponownego wykroczenia – powiedział Attal w stacji radiowej Europe 1. Rzecznik rządu zapowiedział kontrole policji i żandarmerii, które pozwolą zweryfikować, czy przyjezdni przestrzegają kwarantanny.

 

Francja wprowadzi obowiązkową 10-dniową kwarantannę dla podróżnych z Brazylii, Argentyny, Chile i RPA z powodu obaw związanych z wariantami Covid-19 od 24 kwietnia. Obostrzenie będzie miało zastosowanie również do podróżnych z Gujany.

 

Dostępne połączenia lotnicze

 

Połączenia lotnicze z Brazylią są zawieszone, ale utrzymywane są z Argentyną, Chile i RPA, gdzie według Paryża obecność wariantów nie osiąga "poziomów obserwowanych w Brazylii".

 

ZOBACZ: Słowacja luzuje obostrzenia. Konieczna kwarantanna i test dla turystów

 

Tymczasem prezes linii lotniczych Air France-KLM Ben Smith poinformował w poniedziałek, że Grupa zaoferuje połowę mniej lotów tego lata, choć może dopasowywać podaż do popytu miejsc, jeśli popyt gwarantuje opłacalne działanie.

 

Smith powiedział również podczas sympozjum internetowego World Aviation Festival, że jest optymistą w kwestii sytuacji sektora lotniczego w perspektywie średnio- i długoterminowej, wiedząc jakim zainteresowaniem wśród inwestorów cieszyło się podwyższeniem kapitału Air France-KLM i wsparcie rządu francuskiego i holenderskiego.

emi / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie