Indie: przywiązał ciało ojca na dachu i pojechał do krematorium. Nie było wolnych karetek

Świat
Indie: przywiązał ciało ojca na dachu i pojechał do krematorium. Nie było wolnych karetek
Twitter
Zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych

Mężczyzna z indyjskiego stanu Uttar Pradeś nie mógł uzyskać pomocy służb, by przetransportować ciało swojego ojca. Ostatecznie postanowił sam przewieźć zwłoki do krematorium - przywiązał je do dachu swojego auta. W Indiach panuje najgorsza sytuacja epidemiczna na świecie - z powodu COVID-19 zmarło blisko 200 tys. osób.

Historię z Uttar Pradeś opisuje dziennik "India Today". Mężczyzna, z ciałem ojca przywiązanym do dachu, przyjechał do Agry i sam dostarczył je do krematorium. Kilka godzin później, samodzielnie przeprowadził obrzędy pogrzebowe.

 

ZOBACZ: "Czegoś takiego świat chyba nie widział". Polka o pandemii COVID-19 w Indiach

 

Zdjęcie samochodu pojawiło się w mediach społecznościowych. Dziennikarze wskazują, że osoby, które planują wezwać karetkę do zmarłego, muszą liczyć się z czasem oczekiwania wynoszącym ponad 6 godzin. Szpitale w Agrze oraz pobliskich Mainpuri i Firozabad nie przyjmują pacjentów.

 

 

Telewizja ABC informowała w weekend, że Nitish Kumar z Dehli był zmuszony mieszkać z ciałem swojej matki dwa dni, zanim zareagowały służby medyczne.

Ponad 300 tys. nowych zakażeń

Ostatniej doby w Indiach zarejestrowano 2771 przypadków śmiertelnych w związku z Covid-19 oraz ponad 323 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

 

Bilans nowych infekcji jest niższy od rekordu pobitego w poniedziałek (352 991), ale to szósty dzień z rzędu, gdy liczba zakażeń wyniosła ponad 300 tys. Ponadto "należy być świadomym, że ten duży spadek liczby nowych zakażeń w ciągu doby wynika z dużego spadku w liczbie wykonanych testów" - powiedział ekonomista ds. zdrowia w Indian Institute of Management w stanie Kerala, Rijo M John.

 

ZOBACZ: Dramatyczna sytuacja w Indiach. Ludzie wynajmują samoloty, żeby uciec z kraju

 

Premier kraju Narendra Modi apelował do obywateli, by szczepili się przeciw Covid-19 i zachowywali szczególne bezpieczeństwo w związku z "lawiną zakażeń". W miastach szczególnie poszkodowanych przez pandemię ciała poddawane są kremacji w prowizorycznych obiektach w parkach i na parkingach, zaś chorzy w krytycznym stanie czekają na przyjęcie przed szpitalami.

 

Indie od początku pandemii odnotowały 17,64 mln przypadków zakażeń koronawirusem oraz 197 894 zgonów w związku z Covid-19, chociaż eksperci twierdzą, że te statystyki mogą być znacznie zaniżone.

 

Kraj jest w trakcie negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi, które w poniedziałek ogłosiły, że zamierzają przekazać do 60 mln dawek szczepionki przeciwko Covid-19 firmy AstraZeneca innym krajom.

bas/grz/India Today/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie