Stewardessa tłumaczy, po co wita pasażerów na pokładzie. Nie chodzi o gościnność

Świat
Stewardessa tłumaczy, po co wita pasażerów na pokładzie. Nie chodzi o gościnność
tstrong20 / Pixabay.com
Załoga samolotu przygląda się nam uważniej niż myślimy

Amerykańska stewardessa Kat Kamalani podała prawdziwy cel "powitalnego rytuału" na pokładzie samolotu. Jak tłumaczy, zwyczaj mierzenia pasażerów wzrokiem od stóp do głów ma ważny cel. Personel lotniczy przygotowuje się w ten sposób na każdą ewentualność.

Amerykańska stewardessa i blogerka podróżnicza umieściła na TikToku ciekawy filmik. Tłumaczy w nim, skąd wziął się zwyczaj, by przy wejściu do samolotu podczas wpuszczania pasażerów stała stewardessa i każdego osobiście witała.

 

@katkamalani

You would never guess the last part... ##secretsrevealed ##traveler ##momsontiktok ##flightcrew ##travelhacks

♬ SUNNY DAY - Matteo Rossanese

 

Kamalani wyjaśnia, że kiedy panowie i panie z personelu pokładowego witają pasażerów, nie chodzi tylko o miłe słowo dla każdego. - Tak naprawdę, kiedy was witamy, oglądamy każdego od stóp do głów - wyjaśnia Amerykanka.

 

ZOBACZ: W czasie lotu matce zabrakło pokarmu. Dziecko własną piersią nakarmiła stewardesa

 

Po co? - Wyszukujemy w ten sposób ABP. To skrót od able-body person (osoba sprawna). To ludzie, którzy pomogą nam w nagłym wypadku - tłumaczy Kamalani. Dodaje, że może chodzić o żołnierzy, silne osoby, strażaków, pielęgniarzy czy lekarki.

 

- Dzięki temu w razie zagrożenia zdrowia, naruszenia bezpieczeństwa czy awaryjnego lądowania wiemy, kto jest na pokładzie i na kogo możemy liczyć - mówi. - Ale, jest jeszcze jedno - dodaje.

 

ZOBACZ: Stewardesa pozwała Southwest Airlines. Jej mąż zmarł na COVID-19. "Nie dbano o dystans"

 

Okazuje się, że oprócz zwracania uwagi na nietypowy bagaż czy płyny wnoszone na pokład samolotu, stewardessy i stewardzi są wrażliwi na oznaki przemytu ludzi. - To zdarza się często w branży lotniczej - mówi Kamalani. - Po prostu szukamy rzeczy, które są nietypowe - podsumowuje.

pdb/The Independent/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie